Niepodzielone ściankami użytkowe poddasze możemy zagospodarować na mnóstwo sposobów, wykorzystując jego liczne atuty.
W aranżacji poddasza nadzwyczaj istotne jest jego należyte oświetlenie.

wykonanie ocieplenia poddasza

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy wówczas urządzić przykładowo mieszkanie na poddaszu albo rodzinny pokój gier. Nie za każdym razem na użytkowym poddaszu uda się wydzielić pełnowartościową strefę sypialną dla całej rodziny.

Ten artykuł, który w tym momencie studiujesz zawiera interesujące informacje, lecz jeśli chcesz zdobyć pokrewne wiadomości na omawiany wątek, to sięgnij po szczegóły.

Jeśli dach jest czterospadowy, zaś ścianka kolankowa niska, straty w powierzchni użytkowej są na tyle duże, że podzielenie przestrzeni poddasza na parę wnętrz spowodowałoby powstanie mało funkcjonalnych mniejszych pokoików. Z analogiczną sytuacją będziemy mieć do czynienia, kiedy nad użytkowym poddaszem powstaje jeszcze jedna kondygnacja. W obu wypadkach bardziej opłaci się odseparować na przykład jedynie toaletę, a pozostałą powierzchnię zostawić otwartą. Niepodzielona ścianami otwiera przed nami wiele możliwości spożytkowania dopasowanych do potrzeb oraz zasobów finansowych, ponadto zaś pozwoli na swobodny przepływ powietrza oraz światła.

Jeżeli wszelkie wymogi mieszkaniowe zaspokoją niższe piętra, poddasze użytkowe możesz przeznaczyć na domowy magazyn mieszczący rzadziej używane sprzęty. Z trudem dostępne zakątki pod skosami to idealne miejsce na różnorodne skrytki – warto je wyposażyć w wysuwane koszyki a także przenośne kontenery. Gdy pragniesz, ażeby przestrzeń na poddaszu służyła mieszkańcom, nie zaś sprzętom, można tu urządzić np. uniwersalny pokój hobby, z jakiego korzystać będzie cała rodzina.

Na użytkowym poddaszu panuje idealny klimat do działań artystycznych. Można tu ustawić sztalugi malarskie bądź też instrument muzyczny. Wykonanie ocieplenia poddasza należy zlecić profesjonalnej ekipie budowlanej.