O pięknie naszych domów mówi nie tylko jego wnętrze, ale również starannie wykonana elewacja, która powinna współgrać z charakterem domu. Fronty prywatnych budynków zazwyczaj zdobią zewnętrzne tynki cienkowarstwowe. Są one bardzo dekoracyjne i idealnie chronią warstwę izolacyjną. Coraz częściej decydujemy się na tynki kolorowe. Pokaźna paleta barw umożliwia wymyślne, nietuzinkowe rozwiązania. Bez problemu można je dopasować do dachu oraz drzwi.

W drugim etapie budowy ściany trójwarstwowej układa się izolację  i muruje elewację z cegieł

Autor: Röben
Źródło: Röben

W przeciwieństwie do tynków tradycyjnych ich aplikacja jest stosunkowo szybka, gdyż wymaga położenia tylko jednej warstwy. Praca ta wymaga jednak dokładności i praktyki, dlatego najlepiej będzie zlecić to zadanie fachowcom. Tynk cienkowarstwowy jest odporny na warunki atmosferyczne i przez lata zachowuje intensywny kolor, dlatego, jest najczęściej wybieranym materiałem na wykończenie domu. Specjaliści zalecają: jaki tynk cienkowarstwowy na elewacje?.

Następnym pomysłem są kamienne okładziny elewacyjne. Kamień dekoracyjny charakteryzuje się niezwykle bogatą kolorystyką, zróżnicowaniem faktur i zabarwień.

Zobacz ten link, gdyż znajdziesz tam interesujące informacje, które na pewno Cię zaciekawią – to niezwykle wiarygodna treść!

Jest na topie, a w ostatnim czasie stał się jednym z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych. Można go kłaść całościowo, tudzież na ich wybrane odcinki. Przeczytaj to: zastosowanie imitacji drewna.

Kamień dekoracyjny uosabia naturalne piękno doskonale odnajduje się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych projektach. Jednak zanim zdecydujemy się na wybrany model, warto określić kolorystykę domu a także to czy zależy nam na chłodnych czy może ciepłych odcieniach. Obecnie panujące trendy architektoniczne szukają ”natchnienia” w naturze. Z tego powodu coraz częściej na elewacjach możemy zobaczyć drewno.

Tynk   ochrona i wizytówka domu

Autor: ES Polska
Źródło: ES Polska

Cóż, materiał ten jest stosunkowo drogi a także trudny w utrzymaniu. Imitacja drewna czyli „sucha” okładzina elewacyjna, będzie dobrą alternatywą. Produkt do złudzenia przypomina drewno i jest bardzo trwały. Raz pocieniowany w procesie produkcji, nie zmienia barwy. Warto jest więc zdecydować się na to rozwiązanie a niewątpliwie będziemy zachwyceni podjętą decyzją.