Atutem szukania lokum do najmu przez agencję nieruchomości jest to, że pośrednik zna terenowy rynek i może dać mnóstwo dobrych porad co do żądań zainteresowanego. Agencja nieruchomości umie w zawodowy sposób pertraktować zapłatę najmu, zorganizować wszystkie sprawy urzędowe połączone z najmem, natomiast należy mieć pojęcie, że za taką usługę będzie trzeba uiścić z reguły kwotę wynoszącą równowartość miesięcznego czynszu za wynajem.

Przed podpisaniem umowy pośrednictwa w wyszukiwaniu mieszkania na najem wskazane jest jeszcze jedynie stwierdzić wiarygodność agencji na forach internetowych, lub spytać w towarzystwach jednoczących biura pośrednictwa, bowiem zdarzają się niesumienne biura pośrednictwa, które zdołają zamykać transakcje z najemcą bez zgody posiadacza mieszkania.

Natomiast najbardziej popularnym rozwiązaniem szukania mieszkań są ogłoszenia opublikowane w Internecie. W serwisie nieruchomościowym ogłoszenia są aktualizowane, dosyć szeroko zaprezentowane, oraz mające rozbudowaną galerię fotografii. Oferty wynajmu mieszkania odnajdziemy również w regionalnej prasie. Ogłoszenia w tym miejscu umieszczane są w specjalnych działach ogłoszeniowych. Wymieniają

mieszkania w Gdańsku

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

jednakże informacje fragmentaryczne o lokalu, w zasadzie w której części się znajduje, oraz kontakt do wynajmującego.

Mając listę ciekawych lokali Gdańsk, warto umówić jak najwięcej wizyt jednego dnia. Warto zwrócić uwagę na to, czy okna okna pcv producent nie wychodzą na ruchliwą ulicę. Jeśli mieszkanie (zobacz ofertę na mieszkania Oporów) zlokalizowane jest raczej wysoko, czy jest dźwig. Jeśli masz auto, może mieszkanie ma dedykowane położenie parkingowe. Oglądając lokal mieszkalny warto zapytać również właściciela, jakie elementy wyposażenia mieszkania zostają, a jakie pozostaną zabrane. Jeśli osoby mające zamieszkiwać w lokalu palą papierosy powinno się o tym poinformować właściciela i spytać czy nie ma nic przeciw.

Przy podpisywaniu umowy należy określić z właścicielem lokum co wchodzi w skład kwoty czynszu. Warto zapytać właściciela jakie są mniej więcej koszty ciągłych miesięcznych rachunków na podstawie doświadczeń ostatnich mieszkańców.