Szkło ludzkość potrafi stworzyć już od milleniów. Lecz dopiero od paru wieków możemy produkować estetyczne i użyteczne szklane kawałki. Dawniej jedynie najbogatsi ludzie, tacy jak chociażby książęta, mogli zafundować sobie wstawienie szkła w okna ich posiadłości.

szkło

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Zazwyczaj w oknach mieszkań były zwierzęce błony, które nie wpuszczały za wiele jasności i wyglądały brzydko. Szkła kolorowe używano w przepastnych świątyniach jako widowiskowe witraże, które wprawiały w zdumienie biedny lud. A jak jest teraz? Szkło w statystycznym lokum znajduje się w wielu punktach. Popatrzmy: kabiny prysznicowe, lufciki, lustra, oprawy zdjęć, sprzęty w kuchni…

Interesującym pomysłem na zastosowanie tego niezwykłego surowca są balustrady szklane (przykład: ). Świetnie pasują na ozdobienie np. tarasu. Jeżeli cenisz sobie swoją dyskrecję i nie chcesz, by ludzie z zewnątrz podglądali, co robisz na tarasie, zamów balustrady szklane z budulca nieprzezroczystego. Taki sposób wykonania balustrady odznacza się dużymi walorami dla oka, znacznie większymi, niż przy budowie pospolitych, ceglanych balustrad.

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Wielu specjalistów od urządzania wnętrz proponuje zastosowanie dużej ilości elementów szklanych w środku lokum. Jeśli doceniasz styl minimalistyczny, szklane meble w zimnych odcieniach są dla ciebie najlepszym rozwiązaniem na projekt (projekt domów) domu. Poza tym szkło z powodzeniem używane jest w najróżniejszych stylach jak minimalistyczny cz retro. Posiada wiele zastosowań w przeróżnych pomieszczeniach – np. w niewielkich łazienkach może optycznie zwiększać przestrzeń, tak samo w korytarzach a w salonach czy sypialniach może być zastosowane jako element dodatkowej dekoracji. Może nie każdy zdecydowałby się na lustro montowane pod sufitem w sypialni, ale już jako element dekoracji ścian bocznych działają całkiem ciekawie. Dodajmy do tego specjalnie zdobione drzwi szklane czy kabiny i naprawdę tworzy się wiele możliwości użycia szkła przy wystroju.

Łazienka, szkło lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/

W sytuacji, gdy szukasz producentów, którzy oferują szklane produkty, najlepiej jest użyć wyszukiwarki internetowej.

Aby którekolwiek omówienie było uznane za warte uwagi, musi zawierać rzeczową treść. Jeśli chcesz ją zdobyć, kliknij tutaj oraz zdobądź użyteczne info (https://dekorianhome.pl/farby-epoksydowe).

Do Google wklej frazę „hurtownia szkła”. Możesz także potrzebować dystrybutorów detalicznych, w tym wypadku trzeba ująć we frazie od razu towar, który jest ci potrzebny – na przykład „balustrady szklane miejsce” albo „meble szklane miasto”. Dodanie nazwy miasta sprawi, że wyświetlą ci się wyniki wyszukiwania wyłącznie z twojej okolicy, co bardzo ułatwi ci sprawę zakupów.

Źródło: szybka.pl