Szkło ludzkość potrafi stworzyć już od milleniów. Lecz dopiero od paru wieków możemy produkować estetyczne i użyteczne szklane kawałki. Dawniej jedynie najbogatsi ludzie, tacy jak chociażby książęta, mogli zafundować sobie wstawienie szkła w okna ich posiadłości.

szkło
Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Zazwyczaj w oknach mieszkań były zwierzęce błony, które nie wpuszczały za wiele jasności i wyglądały brzydko. Szkła kolorowe używano w przepastnych świątyniach jako widowiskowe witraże, które wprawiały w zdumienie biedny lud. A jak jest teraz? Szkło w statystycznym lokum znajduje się w wielu punktach. Popatrzmy: kabiny prysznicowe, lufciki, lustra, oprawy zdjęć, sprzęty w kuchni…

Interesującym pomysłem na zastosowanie tego niezwykłego surowca są balustrady szklane (przykład: ). Świetnie pasują na ozdobienie np.

Jak sądzisz? Czy dane na opisywany wątek są niezwykłe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://bolix.pl/pl/baza-produktow/farby-wewnetrzne/34), a znajdziesz w nim wiele genialnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

tarasu. Jeżeli cenisz sobie swoją dyskrecję i nie chcesz, by ludzie z zewnątrz podglądali, co robisz na tarasie, zamów balustrady szklane z budulca nieprzezroczystego. Taki sposób wykonania balustrady odznacza się dużymi walorami dla oka, znacznie większymi, niż przy budowie pospolitych, ceglanych balustrad.

szkło ornamentowe
Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Wielu specjalistów od urządzania wnętrz proponuje zastosowanie dużej ilości elementów szklanych w środku lokum. Jeśli doceniasz styl minimalistyczny, szklane meble w zimnych odcieniach są dla ciebie najlepszym rozwiązaniem na projekt domu. Poza tym szkło z powodzeniem używane jest w najróżniejszych stylach jak minimalistyczny cz retro. Posiada wiele zastosowań w przeróżnych pomieszczeniach – np. w niewielkich łazienkach może optycznie zwiększać przestrzeń, tak samo w korytarzach a w salonach czy sypialniach może być zastosowane jako element dodatkowej dekoracji. Może nie każdy zdecydowałby się na lustro montowane pod sufitem w sypialni, ale już jako element dekoracji ścian bocznych działają całkiem ciekawie. Dodajmy do tego specjalnie zdobione drzwi szklane czy kabiny i naprawdę tworzy się wiele możliwości użycia szkła przy wystroju.

Łazienka, szkło lacobel
Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/

W sytuacji, gdy szukasz producentów, którzy oferują szklane produkty, najlepiej jest użyć wyszukiwarki internetowej. Do Google wklej frazę „hurtownia szkła”. Możesz także potrzebować dystrybutorów detalicznych, w tym wypadku trzeba ująć we frazie od razu towar, który jest ci potrzebny – na przykład „balustrady szklane miejsce” albo „meble szklane miasto”. Dodanie nazwy miasta sprawi, że wyświetlą ci się wyniki wyszukiwania wyłącznie z twojej okolicy, co bardzo ułatwi ci sprawę zakupów.

Źródło: szybka.pl