Punkty ksero, jakie w poprzednich kilkunastu latach cieszyły się gigantyczną popularnością, pomału zaczynają wymierać. Nie jest to jednak powiązane z obniżeniem popytu na tego rodzaju usługi, a raczej z niewłaściwą proporcją podaży.
Zlokalizowane niedaleko siebie punkty ksero rywalizują z sobą oraz wzajemnie ograniczają w prowadzeniu lukratywnej aktywności.

Wystarczy jednak wybrać należytą lokalizację a interes taki od razu staje się bardziej intratny.

Ta wskazówka spod linku zapewni Ci to, że poznasz wiele bardzo ciekawych materiałów – to nieco innego rodzaju punkt widzenia na tego typu kwestię.

Albowiem tworzenie punktu ksero nie zawsze jest drogą „usłaną różami”, radzimy na jakiego rodzaju czynniki powinno się kierować ponadprzeciętną uwagę.

płótno - miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Kto zazwyczaj kopiuje? Bez wątpienia – żacy. Właśnie dlatego idealnym położeniem na otworzenie punktu ksero jest bezpośrednie sąsiedztwo wielkiej uczelni. Gdy nasz punkt ksero będzie się znajdował niedaleko przystanku tramwajowego, zagwarantuje mu to jeszcze wyższą przystępność. Jeżeli zaś w naszej miejscowości nie ma ogromnej uczelni, albo okolica jest tak nasycona podobnymi usługami, że otwieranie następnego mija się z celem, trzeba założyć własną działalność w centrum miejscowości. Wyjście takowe jest nierzadko bardziej intratne niż miejsce przy uczelni – przede wszystkim za sprawą bliskości biur, centrów handlowych i dobrego dostępu. Warto zaoferować dodatkowe usługi, takie jak dla przykładu laminowanie czy bindowanie.

Nie mniej znaczący od punktu jest rynsztunek, który użytkujemy, a więc komputery, fotokopiarki oraz drukarki (zaś w ogromniejszych, bardziej profesjonalnych punktach, również bindownice oraz laminatory).