Zrobienie elewacji budynku mieszkalnego bywa dość ważne. Musimy jednak wybrać najwyższej klasy materiał oraz sposób wykonania.
Zazwyczaj spotykanym typem elewacji w naszym kraju jest tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednak jest w błędzie ten, kto twierdzi, że istnieje tylko jeden typ tynku. Jest ich co najmniej kilka. Oprócz tynku da się także zamówić elewację z kamienia czy drewna. Jednak powróćmy do najważniejszej kwestii. Dobrze położona elewacja to ważna podstawa. Powinniśmy więc wziąć do tej pracy najlepszych specjalistów. Nie powinniśmy w tej sprawie oszczędzać. Za ewentualne skąpstwo przyjdzie nam później zapłacić podwójnie, kiedy będzie trzeba po pewnym czasie poprawiać fuszerki pierwszej ekipy. Zatem od razu weźmy się do zadania, jak trzeba. Jeżeli zdecydujemy się na tynk, to można wybrać na przykład akrylowy, mineralny albo silikonowy. Pierwszy jest niezwykle elastyczny, ale kiepsko przepuszcza wodę.

Jeśli chcesz zyskać dodatkowe informacje na opisywany wątek, to przejrzyj witrynę (https://roletomat.pl/rolety-zewnetrzne/rolety-elewacyjne/), która takiego typu dane posiada. Zapewne okażą się ciekawe.

Dlatego nie zaleca się go na domy, które były ocieplone wełną mineralną. Drugi jest najtańszy. Jednak nie ma możliwości do trzymania na dłużej Koloru. Dlatego zazwyczaj wykonuje się go w białym albo szarym kolorze. I na koniec tynk silikonowy. Jest on niesamowicie wytrzymały na zabrudzenia, dlatego stosuje się go najczęściej na budynkach, które są blisko ruchliwych dróg albo dzielnic przemysłowych.

Miejmy na uwadze to, by decyzję o wyborze elewacji bardzo dokładnie przedyskutować. Są to dość spore koszty i inwestycję takiego rodzaju robi się na niezwykle długi czas. Musimy także przemyśleć kwestie pięknego koloru, który powinien pasować do dachu.