Posiadacze funkcjonalnych i pięknych kominków wiedzą, że należy o nie dbać, aby mieć możliwość cieszyć się nimi przez dekady. Dlatego też ciężko obejść się bez przyborów kominkowych, które ułatwiają pielęgnować ciepło domowe, i to dosłownie mówiąc. Zanim przystąpimy do wyposażania należy zerknąć na wykaz elementarnych akcesoriów przydatnych w utrzymywaniu operatywnej pracy kominka.

kominek

Autor: Josh Sherrill
Źródło: http://www.flickr.com
Największa ilość różnych odmian akcesoriów kominkowych potrzebują użytkownicy kominków otwartych, mniej osoby korzystające z kominków wolnostojących lub kominków z wkładami. Narzędzia te trzymamy zazwyczaj blisko kominka ze względu na to, że służą asekuracji otoczenia przed płomieniem i są stale wykorzystywane i powinny być pod ręką. Z tego względu przybory, takie jak parawan kominkowy (np: osłona kominka), chroniący przed żarem z otwartego paleniska, muszą być nie tylko funkcjonalne, ale zarazem efektownie wykonane, aby nie psuć efektu optycznego.

kominek w salonie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując kominek należy także zaopatrzyć się w potrzebne przybory. Najbardziej popularne, a zarazem najbardziej potrzebne, są zestawy kominkowe mające w swoim składzie stojak z pogrzebaczem, szczotką i szufelką, które służą do obmiatania popiołu. Czasami zestawy powiększone są też o cążki do poruszania polan drewna.

Czeka na Ciebie kompleksowa wiadomość (https://probudiament.pl/ciecie-zelbetu/) – wystarczy kliknąć w zaznaczony link i w nim stworzyliśmy dla Ciebie wiele dodatkowych informacji.

Oczywiście wszystkie elementy można kupić też osobno. Te przybory wyprodukowane są przeważnie ze stali lub mosiądzu, dlatego że są to metale odporne na bardzo dużą temperaturę.

Niezwykle przydatne dla jednostek, które mają na wyposażeniu kominki otwarte, są parawany kominkowe i ekrany zabezpieczające. To przybory bardzo ważne przy kominkach z otwartym paleniskiem, gdzie istnieje ryzyko zaprószenia ognia rozsypującymi się z kominka iskrami lub wylatującymi rozżarzonymi kawałkami np. opału. Parawany kominkowe są dlatego potrzebne, że bez nich istnieje spore niebezpieczeństwo zagrożenia pożarowego. Odmian parawanów, analogicznie jak rzeczonych akcesoriów, jest mnogość. Mogą być proste, zaokrąglone lub łamane, a wszystko jest zależne od pokaźności kominka i naszych wymagań.

Jeżeli interesuje Cię omawiany tekst, to bez wahania kliknij tutaj oraz zobacz dodatkowo inny równie pasjonujący news geodezja poznań.

Przeważnie wykonane są z jednego lub kilku elementów wypełnionych skupioną metalową siatką zabezpieczającą. Parawany mogą być jednocześnie zrobione ze szkła ognioodpornego, ale ich wartość wówczas wzrasta (oferta). Należy wspomnieć, że wybór w tym przypadku jest bardzo różnorodny przede wszystkim ze względu na wygląd – możemy kupić parawan kominkowy nieskomplikowany lub z zdobieniami. Należy pomyśleć o takim ochronieniu kominka, oprócz standardowych akcesoriów.