Każdy z nas remontuje mieszkanie lub dom zaledwie raz na kilka lat, a i tak jest to dla nas rewolucja. Jeśli masz życiowy partner lubi wykonywać drobne prace remontowe (a o złote rączki coraz trudniej), mamy ten luksus, że własnymi siłami odświeżymy mieszkanie. Inaczej rzecz się ma, jeśli np. wprowadzamy się do nowego mieszkania i czeka nas kafelkowanie ścian i posadzek, montaż drzwi czy układanie paneli. Podobne rewolucje czekają nas przy generalnym remoncie łazienki lub kuchni, albo jeśli w naszym starym mieszkaniu chcemy zrobić gładzie na ścianach. Zamiast pieklić się na naszego mężczyznę, że nie jest złotą rączką, poprośmy o pomoc fachowców. Tylko jak wyszukać ekipę remontową, która będzie uczciwa i niedroga?

Narzędzia budowlane
Autor: geishaboy500
Źródło: www.flickr.com

Jeśli mieszkamy w większym mieście, łatwo znaleźć wiele firm, którym możemy powierzyć remont domu czy mieszkania. Wystarczy w wyszukiwarkę Google wpisać hasło „remonty Białystok”, a już mamy wykaz firm które możemy dalej sprawdzać. Są to zarówno małe jedno- lub kilkuosobowe firmy, zajmujące się typowym wykończeniem mieszkań, ich remontami czy malowaniem, jak i zupełnie duże firmy oddające mieszkania „pod klucz” – . Do zakresu prac remontowych i wykończeniowych mogą wchodzić wykonywanie gładzi gipsowych, malowanie i tapetowanie, wykonywanie tynków strukturalnych, ocieplanie ścian przez tynk wewnętrzny, wylewki podłogowe, montaż podłóg drewnianych i układanie paneli, układanie kafli i gresu.

Wiele firm remontowych oprócz podstawowych, wymienionych wyżej prac remontowych jak instalacje elektryczne Białystok ma szerszą ofertę i wykonuje także instalacje elektryczne i sanitarne. Może to być choćby wykonanie punktów instalacyjnych, instalacji centralnego ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, a także montaż kuchenek gazowych i elektrycznych. Firmom możemy także zlecić prace w zakresie stolarki budowlanej. W zakres robót wchodzi najczęściej montaż drzwi i okien, wykonanie schodów, a także mebli na miarę.Koniecznie odwiedź tą stronę: i dowiedz się więcej.

Wybierając firmę, której powierzymy remont naszego mieszkania, nie kierujmy się tylko najniższą ceną oferowaną przez firmę. Warto skorzystać z fachowców polecanych przez znajomych, którzy byli usatysfakcjonowani z wykonanych przez nich prac lub poszukać opinie o nich na forach internetowych. Bądźmy jednak czujni, czy wpisy te są autentyczne, a nie pisane przez sprytnych marketingowców. Poprośmy szefa ekipy, by pokazał nam swoje realizacje, a potem określmy z nim zakres prac w naszym mieszkaniu i poprośmy o wycenę. Bezwzględnie spiszmy z nim profesjonalną umowę, zanim oddamy w ręce jego firmy nasze mieszkanie.