Interesującym jest to, jak zmienia się nasza perspektywa zależnieod tego, gdzie mieszkamy.
Mieszkańcy dużych miast, ludzie dorośli i dzieci zachowują sięnieco odmiennie niż ludzie mieszkający na wsi. To raczej popularna tendencja, ale jeszcze ciekawsze jest to, że Ci, co mieszkają w dużych miastach myślą o tym, aby zamieszkać na wsi, i na odwrót, mieszkańcy wsi z zazdrością patrzą na tych, co mieszkają w mieście zupełnie innych perspektyw.

nowe mieszkania LegionowoNie jest to oczywiście reguła, notoryczna i nieodwracalna, należy jednak przyznać, że jest dostrzegalna i ma znaczny wpływ na pewien procent ludzi.

Można zauważyć regułę, że jak się czegoś nie ma to się tego coraz bardziej pragnie. adekwatniejest z osiedleniem sięw określonym miejscu, a pragnieniem, by jednak zmienić otoczenie, na zupełnie inne, całkowicie w innym miejscu. To dość ciekawe, ale niezbyt zaskakujące podejście do sprawy – . Często, jak mieszkamy w górach marzymy o tym, by przenieść się nad morze. Jak irytuje nas życie w Polsce rozmyślamy o tym, że może kiedyś uda się wyjechać do jakiegoś pięknego kraju, gdzie cały czasjest słonecznie.

naturalnie wielu z nas wie, że to nieracjonalne, ale marzyć każdy może.

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej informacji na prezentowany temat, to wejdź na ten link – jest tam bardzo świeża treść (https://tartak-urszulewo.pl/) w kontekście takiej tematyki.

Co więcej, marzenie jest bardzo potrzebne dla normalnego funkcjonowania, gdyż pomaga się zrelaksować. Niemniej, jeśli będziemyżyli wyłącznie w świecie fantazji, to może być źle. Nie warto więc uciekać za bardzo w krainie fantazji. Wracając jednak do tematu, to mieszkańcy wsi będą przykładowo przebierali ew takich ofert, jak nowe mieszkania czy program MDM- pomocne wskazówki, zaś mieszkańcy miasta poszukają jakiejś chatki blisko natury, tam gdzie nie ma miejskiego zgiełku.

Być może to skrajne podejście, ale przecież czasami mieszkamy ww jakimś miejscu od dziecka i sami nie zdajemy sobie sprawy, czy może nasze życie układałoby się lepiej w innym, spokojniejszym lub bardziej tłocznym miejscu. Jak to sprawdzić? Najlepiej się przeprowadzić tymczasowo i zobaczyć, czy nasze wyobrażenia mają jakieś przełożenia na rzeczywistość.