Niewątpliwie każdy dostrzega jak szeroko rozwinięty jest rynek developerski i jak w szybkim się rozrasta. W miastach zaczyna w szybkim tempie brakować miejsca na następne, współczesne projekty. Wszędzie osiedla domków szeregowych, blokowiska, odgrodzone apartamenty w dokładnie strzeżonej strefie.

Kupno czy wynajem mieszkania?

Autor: Dekoral.pl
Źródło: Dekoral.pl

Niedługo nawet niewielki, zielony element ziemi zostanie przykryty zabudową, a przecież dla mieszkańców znacznych miast, którzy nie mogą sobie pozwolić na wypady poza miasto, istotne są okolice gdzie mogą z własną rodziną czy przyjaciółmi wybrać się na spacer i chociaż przez chwilę oderwać się od hałasu miasta. Niestety inwestorzy nie patrzą na takie zwyczajne sprawy, dla nich istotny jest w szczególności zysk.

Zainteresował Cię ten opis? Zajrzyj więc do następnego zagadnienia i czytaj ogrodzenia panelowe do woli o ciekawiących Cię zagadnieniach.

Interesujący jest jednak fakt, że takie inwestycje pomimo kryzysu przynoszą dochód. Wiele rodzin po prostu nie stać na zakup nowo powstałych mieszkań i dla nich najprostszym rozwiązaniem w takich okolicznościach jest jego wynajem, dlatego wielokrotnie mamy do czynienia się z pustymi, nie do końca zasiedlonymi nowymi blokowiskami. Ludzi nie tylko zniechęca koszt, ale także wielokrotnie złe wykonanie, brak własnego miejsca parkingowego a także po prostu niewielki balkon (balkony systemu TT) lub nawet jego brak. Osoby, które decydują się na tak wieloletnią inwestycje za tak dużą gotówkę chciałyby aby ich własne miejsce zamieszkania było bez wad. Planując jego kupno warto zastanowić się jednak czy nie korzystniej zainwestować w ziemię i budowę wolno stojącego domku gospodarczego.

Dom czy mieszkanie w bloku?

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Coraz częściej rodziny podejmują decyzje o życiu poza granicami miasta, w ciszy i spokoju, a pomimo zatrudnienia w centrum miasta, posiadając własne auto w szybkim tempie i prosty sposób można do niej dojechać. Jest wiele plusów w posiadaniu własnego domu. Brak obcych osób za ścianą, pokaźny metraż, możliwość posiadania różnorodnych zwierząt, a w szczególności osobisty ogród, o którym możemy wyłącznie pomarzyć, egzystując w blokowiskach. Swój własny zielony teren, możemy zaaranżować w dowolny sposób, klasycznie lub z fantazją.

Przy aranżacji ogrodu warto zastanowić się nad realizacją kilku ciekawych rozwiązać. Prywatna altanka z miejscem na grilla, zabarwiona na brązowy kolor i oklejona dookoła barwną taśmą led, zagwarantuje wyjątkowy wygląd, a jednocześnie funkcjonalność. Nieduży skalniak, obok duża huśtawka i niewielkie oczko wodne, w którym pływać będą wielokolorowe odmiany ryb, to następny zbiór elementów, które spowodują zazdrość w oczach naszych sąsiadów. Trzeba mieć na uwadze również ogrodowe oświetlenie listwami i żarówkami led, które z pewnością rozświetli drogę w długie, letnie wieczory w gronie przyjaciół.

Istnieje dużo możliwości, które urzeczywistnić można dzięki szerokiemu asortymentowi sklepów ze sprzętem specjalistyczny, w tym wypadku hamować nas może jedynie nasza fantazja i nakłady pieniężne.