Drewniane schody w mieszkaniu bądź na zewnątrz stale są gustowne i kreują sympatyczny nastrój domu. Wielki wybór drewna, które można zastosować na wykonanie ładnych schodków to bardzo ważny szczegół dla osoby, jaka zajmuje się projektowaniem mieszkań. Mamy drzewo egzotyczne oraz krajowe, jakie mamy możliwość wykorzystać na wykonanie schodków.

Schody drewniane

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Schody z drewna egzotycznego to cudowna aranżacja mieszkania z silnego oraz solidnego drewna. Na polskim rynku posiadamy kilka gatunków drewna egzotycznego, które jest możliwość użyć do wykonania schodków .schody (zobacz www.domanski.com.pl/realizacje.html)osnącego na Wybrzeżu Kości Słoniowej. To śliczne, silne i trwałe drzewo o kolorach żółtych, które przenikają w ciemny brąz i pasma w barwach szarości oraz czerni. Następnym silnym drzewem egzotycznym jest Teak, który perfekcyjnie przeznacza się podobnie jak na zewnątrz jako schody do mieszkania jak i w środku.

Nadzwyczajne właściwości jaki posiada ta odmiana drzewa to cudowna budowa i wielka zawartość naturalnych olejków oraz kwasu krzemowego, co starannie chroni drzewo. Kapitalnie wytrzymałe na wodę i wytrwałe na zużycia, przetarcia czy też zmianę koloru to znakomity budulec na schody drewniane.

Schody z drewna egzotycznego posiadamy z szeregu silnych gatunków drzew na przykład również z Sapeli drewna, z którego uzyskuje się komfortowe schody, parkiety, a również instrumenty muzyczne . Drzewo Doussie dzięki strukturze odschody (zobacz www.domanski.com.pl/blog/schody-drewna-egzotycznego)ne w mieszkaniu.

Schody drewniane z Jesiona to świetny wybór stylistyki i ozdoby każdego mieszkania. Schody jesionowe znamionują się fenomenalnymi właściwościami, jako że są odporne na ścieranie, mocne oraz wytrzymałe, a też jest sposobność łatwej obróbki czy lakierowania. Jesion ożywi swą złotawą barwą wszelkie pomieszczenie. Schody jesionowe dzięki łatwej obróbce są ulubionym materiałem dla cieślów, jacy szybko wykonują zlschody (zobacz http://domanski.com.pl/blog/schody-drewniane-jesionowe/)