Mogą poszczycić się bardzo długą oraz nadzwyczaj bogatą historię albowiem znane już były w starożytności i średniowieczu. Pierwotnie stanowiły wyłącznie element architektury.

wylewanie betonu

Autor: Claus Rebler
Źródło: http://www.flickr.com
Z biegiem czasu ich rola znacznie wzrosła.

Obecnie znajdziemy je w nieomal wszystkich piętrowych domach. Z całą pewnością niejeden produkcja schodów drewnianych ma pełne ręce roboty. Coraz większą popularnością cieszą się albowiem schody z drewna egzotycznego (-> zobacz więcej). Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn nie brakuje. Rzeczone drewno jest dobrym izolatorem akustycznym. Reguluje wilgotność powietrza. Nie przyciąga kurzu. Charakteryzuje je niebywała twałość, odporność oraz twardość. Szeroka gama barw sprawia, że fantastycznie sprawdza się ono zarówno w standardowych jak i bardziej nowomodnych aranżacjach, nadając wnętrzom unikalny klimat. Amatorzy oryginalnych rozwiązań niesłychanie często sięgają także po schody jesionowe zamówienie, dzięki czemu zyskują praktycznie niograniczone „pole manewru”.

Wydatek szybko się zwróci a poczucie satysfakcji będzie nam z pewnością długo towarzyszyć. Możliwość wyrażenia siebie jest przecież bezcenna. Racja?