Aktualnie coraz częściej widzimy wiele domów, które nieopodal swojego placu czy też ogrodu posiadają bramy wjazdowe sterowane pilotem. Posiadają one zamontowane w sobie siłowniki liniowe, przeważnie elektryczne. Podczas ich instalowania często jednak dopuszczamy się wpadek, które dziać się nie powinny. O czym dobrze jest wobec tego pamiętać?

brama przesuwna

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com

Głównym aspektem, o którym nie dobrze jest zapominać w trakcie montażu produktów, jakimi są siłowniki liniowe to wypróbowanie sprawności przyrządu. Każda furtka, która ma być otwierana automatycznie powinna działać poprawnie przy ręcznym otwieraniu.

Interesujące dane na opisywany temat poczytaj tu (http://www.ipclean.pl/sprzatanie-mieszkan-i-domow/) tutaj. Jest w tamtym miejscu mnóstwo ciekawych danych, które okażą się bardzo wciągające.

Zautomatyzowanie otwierania nie zlikwiduje błędów mylnie zamontowanej bramy . Innym aspektem, którego musimy się wystrzegać jest montaż bramy na powierzchniach pochylonych. Powinno się unikać użytkowania bram na uskokach, miejscach nibram(polecamy panele ogrodzeniowe producent)wnych, biegnących ku górze itp. To tylko spowoduje utrudnienie montażu, przez co będzie potrzebny dodatkowy sprzęt i naruszy pracę automatyki.

Oczywiście jest to możliwe do wykonania w ramach zdrowego rozsądku, niemniej jednak lepiej unikać tego typu wyjść. Upewnij się też, czy wybrany zestaw jest dobry do Twojej bramy zgodnie ze specyfikacjami dostarczonymi przez producenta. (moduły liniowe) Złe zaadaptowanie może skutkować w przyszłości nieuznaniem gwarancji, a w efekcie niepotrzebnej straty gotówki. Każdy siłownik wykonujący pracę na zewnątrz potrzebuje stosownej klasy szczelności. Warunki pogodowe w Polsce nie przebaczają błędów powiązanych ze zbyt małą szczelnością. Na rynku występują też podziemne siłowniki. W tym przypadku wypada się upewnić co do prawidłowej wilgotności gruntu.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenia do sterowania automatycznego bramą, czyli siłowniki liniowe, winny być zamontowane przez doświadczonego montera. Może to wywoływać trochę większe koszty jednakże w takiej sytuacji osoba ta doradza nam wypróbowane automaty (np. tutaj: ). Poza tym jest w pełni odpowiedzialna za założenie i ponosi pewne ryzyko zaakceptowane przez prawo. Nieraz jesteśmy kuszeni niższą ceną i zakupieniem indywidualnie zestawu do bramy od firm niewypróbowanych, a co za tym następuje cała odpowiedzialność pada na nas.