Oprócz tego podłogi pełnią ważną rolę użytkową, gdyż po nich właśnie codziennie mieszkańcy będą przemierzać dziesiątki metrów. W zależności od charakteru pomieszczeń stosuje się różne rodzaje materiałów, przykładowo w kuchniach i łazienkach najpraktyczniejsze są płytki, które są odporne na wodę i łatwe w czyszczeniu.

drewniana podłoga
Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast w salonach znacznie lepiej sprawdza się drzewo w różnych wariantach, widać więc do wyboru jest dość spory wybór podłogowych materiałów. Wiele osób kupuje różnego rodzaju panele, są one szybkie do zamontowania, dość tanie i solidne. Imitują wiele popularnych gatunków drewna, a w wielu przypadkach ich górna warstwa jest wykonana z prawdziwej drewnianej warstwy. Najtrwalsze i uznawane za najbardziej ekskluzywne są parkiety, wykonane są one najczęściej z twardych gatunków drewna, takich jak dęby czy buki, i odpowiednio przygotowane będą służyły przez wiele dziesiątków lat.

Parkiet żeby mógł długo służyć powinien być pomalowany porządną, wytrzymałą na ścieranie warstwą farby. Po pewnym okresie użytkowania malowanie trzeba wykonać ponownie, zdzierając przed tym warstwę zewnętrzną. Proces ten nazywany jest cyklinowaniem, i będzie miał na celu przygotowanie parkietu przed końcowym malowaniem. Cyklinowanie () przeprowadza się w kilku etapach nowoczesnymi urządzeniami nazywanymi cykliniarkami. Górną część podłogi ściera się papierem ściernym, rozpoczynając od całkiem grubego, mającego za zadanie zdarcie porysowanej powierzchni, aż do całkowicie delikatnego, służącego do ostatecznego wygładzenia.

Poza tym jeśli w parkiecie będą ubytki, to można je zaszpachlować, tym sposobem po takiej serii zabiegów otrzymuje się doskonale przygotowany do malowania parkiet.

Zainteresował Cię nasz opis? Więc czytaj to formy do próbek betonowych, co chcesz na następnej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dzisiaj spora część fachowców którzy się zajmują tego typu pracami ogłasza się w sieci internetowej, na dużej części ich wizytówek znaleźć także można cyklinowanie Wrocław cennik, użyteczna strona,, przez co samodzielnie można będzie określić wstępne koszty remontu.