Szkło jest coraz bardziej cenionym surowcem wykończeniowym. Wykorzystywane jest zarówno w celach stricte dekoratorskich, jak i użytkowych. Jednakże bez względu na wykorzystanie, wciąż wygląda bardzo gustownie oraz nowocześnie.

Zaprojektuj własny lokal ze szklanymi motywami
drzwi szklane
Autor: Wiśniowski
Źródło: Wiśniowski

Współczesna technika produkcji szkła pozwala na wyjątkowo zróżnicowane wykorzystanie tego produktu w projektowaniu wnętrz. Szkło jest wykorzystywane zarówno przy produkcji mebli bądź elementów budowlanych, jak barierki, jak także jako uzupełnienie oraz ozdoba mieszkań. Szklane elementy potrafią szczycić się bardzo lekkim i subtelnym designem, przez co idealnie pasują do wnętrz wyposażonych w stylu nowoczesnym. Choć na pierwszy rzut oka zdają się bardzo kruche, tak naprawdę są wykonane z twardego szkła wytwarzanego właśnie na potrzeby budownictwa i aranżacji wnętrz, odznaczają się więc należytymi parametrami technicznymi.

Hej, sprawdź to angielskie okna, jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Drzwi szklane – czemu nie?Rozsuwane drzwi szklane kojarzone są przede wszystkim z pomieszczeniami sanitarnymi, ale zupełnie błędnie. W ostatnim czasie taki dodatek aranżacyjny staje się naprawdę popularny. drzwi szklane przesuwane można wykorzystać w wielu pomieszczeniach: garderobach, pokojach sypialnych, jadalniach, jak także w biurach czy innych pomieszczeniach reprezentacyjnych. Mogą one dzielić poszczególne pokoje lub prowadzić na balkon czy taras – to leży tylko w sferze wyobrażeń właściciela mieszkania. Drzwi można wykonać ze szkła przezroczystego albo mlecznego, dopasowując je do charakteru danego pokoju. Współczesne szklane drzwi przesuwne wyróżniają się nowoczesnym, a równocześnie gustownym designem i okazują się wyjątkowo solidne.

Szkło udekoruje twoje wnętrze
Szukając niebanalnych wykończeń, też należy zwrócić uwagę na urodę szklanych materiałów. Szkło doskonale sprawdzi się w charakterze wypełnień pomiędzy szafkami kuchennymi albo w postaci motywu dekoracyjnego na ścianie czy eleganckich półeczek na bibeloty. Warto wspomnieć, że obecnie szkło produkowane bywa w wielu odcieniach, jak też może być oznaczone ciekawymi wzorami i obrazami. To daje niewyczerpane możliwości aranżacyjne dla domu i pozostałych pomieszczeń wymagających pięknego projektu.