Tensometry są komponentami wielu urządzeń, nie tylko wag, ale również rozmaitego typu sprzętów używanych do pomiaru naprężeń lub pomiarów wagowych. Ich zadaniem jest pomiar drgań, a dzięki swoim małym rozmiarom znakomicie pełnią swoją rolę.
Gdzie jeszcze mogą być spotykane?

W układach automatyki, które muszą dokonać pomiarów wagowych, np. w zbiornikach mieszalniczych, aby zgadzała się ilość składników czy na platformach najazdowych, gdyż nie może okazać się, iż ciężar jest zbyt duży oraz przez to miały miejsce uszkodzenia. Jest wiele typów tensometrów, jakie dobiera się wedle potrzeb danego sprzętu oraz wymagań pomiarowych w przedsiębiorstwach takich jak wrocławski . Do niebywale często nabywanych tensometrów zaliczają się tensometry oporowe.

Dlaczego? Nade wszystko z tego względu, że mają rewelacyjną czułość i można dzięki nim zdobyć niezrównanie precyzyjne wyniki, a

deformacje

Autor: Mike Beauregard
Źródło: http://www.flickr.com

dodatkowo są wytrzymałe na drgania oraz mają niewielkie wymiary, przez co można je zastosować w każdych warunkach. Na temat tensometrów przeczytasz też na stronie .

Należy poza tym zaznaczyć, iż są odporne także na inne zakłócenia wywołane ciężkimi warunkami pracy, w tym wysoką temperaturą lub ciśnieniem, zatem na pewno będziesz zadowolony z ich działania.

pomiary drgań

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega działanie tensometrów oporowych? Ich funkcjonowanie jest zależne od wariantu tensometru, np. w przypadku tensometru oporowego całe jego działanie jest oparta na walorach fizycznych, jakie posiada drut metalowy.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że podobny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link roboty rozbiórkowe.

Ważne są też zastosowane technologie oraz tworzywa, z jakich są zbudowane, wpływające w znacznej mierze na precyzyjność wykonywanych pomiarów. Poza samymi sprzętami ważną rolę odgrywa oprogramowanie używane do wizualizacji pomiarów lub archiwizacji danych, aby móc zaznajomić się z wynikami w każdej chwili, gdy będą nam konieczne.

Intryguje Cię kwestia podnoszona w tym artykule? Zobacz oprócz tego także inne podobne treści – zwyczajnie wejdź na stronę.

Dzięki programom można także odpowiednio ustawić współdziałające z tensometrami systemy, aby zyskać pożądane pomiary oraz móc wykorzystać je w innych działaniach w określonym zakładzie.

Jeżeli w związku z powyższym jesteś zainteresowany pomiarami drgań, musisz wykorzystać przedstawione powyżej narzędzie. Skorzystaj ze wsparcia fachowców, gdy nie jesteś pewny co do wyboru artykuły, a wszystko będzie działać, jak należy. Wybieraj asortyment renomowanych firm, gwarantujących najwyższą jakość produktów oraz pomoc w sytuacji wystąpienia jakichkolwiek kłopotów.