Złota rączka, to określenie osoby, jaka zdoła zrobić w domu najprawdopodobniej wszystko. Kogo przeważnie wołamy do przybicia gwoździa, przykręcania szafki czy też wymiany dętki w rowerze? Naturalnie tatę, to właśnie on w domu pełni funkcję majsterkowicza, jaki naprawi wszystko co według nas jest nienaprawialne.

szlifowanie

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk

Każdy w dzieciństwie pewnie przesiadywał ze swoim tatą bądź dziadkiem długie godziny w garażu wykonując wiele tak naprawdę nikomu niepotrzebnych rzeczy. Dzieciaków cieszyło przede wszystkim to, że mogą trzymać narzędzia i od czasu do czasu przykręcić kilka śrubek. W tym momencie w każdym domu prywatnym zapewne odnajdziemy skrzynkę z różnymi urządzeniami i akcesoriami. Bez wątpienia w każdej z nich znajdują się tarcze do szlifowania oraz tarcze do cięcia służące do rozcinania stali (). Mnóstwo ludzi pewnie myślało czym jest ten mały, cienki krążek podobny do płyty CD.

Struktura naszej strony niezwykle Ci się spodobała? Raduje nas to. Zatem pewnie masz ochotę przejść do nowej strony? Proszę, dowiedz się i sprawdź jak to uczynić.

A więc są to właśnieróżnorodne tarcze, jakie służą nam do cięcia metalu. Ich grubość oceniamy w milimetrach, z reguły stosowane są 1 mm oraz 1.5 mm. Oczywistym jest, iż najzwyklejsze tarcze do szlifowania stosowane są jedynie przez domowych majsterkowiczów oraz osoby pracujące u kontrahenta. Albowiem są one odpowiednie tylko do cięcia niewielkich, pojedynczych modułów.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej w treści (https://www.sklep.effector.com.pl/10-effect-standard-profile-i-katowniki-wykonczeniowe) na opisywany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj, a zapewne Cię one zainteresują.

W innowacyjnych zakładach pracy nie są z pewnością stosowane tarcze do cięcia i proste szlifierki kątowe (). Zawodowcy mają ogromne maszyny, które potrafią ciąć stal zdecydowanie prędzej i przede wszystkim precyzyjniej. Jednak, aby działać przy użyciu takiego sprzętu trzeba posiadać właściwe ubranie, buty ochronne (), rękawice i gogle. Nikt na pewno nie chciałby, by trafił mu w oko lub inną część ciała kawałeczek metalu.

W związku z tym, nie powinniśmy lekceważyć norm BHP na naszym stanowisku pracy, ponieważ niekiedy wystarczy sekunda nieuwagi i może dojść do wielkiej tragedii. Wiele razy przydarzyło się, iż ścinek stali spadł pracownikowi na nogę i gdyby nie to, że miał wdziane buty ochronne mogło dojść do tragedii.

Dbajmy o swoje zdrowie i życie, ponieważ mamy je tylko jedno i nikt nam go nie wróci. Za każdym razem myślmy o tym, że w domu czeka na nas małżonek i dzieci, dlatego nie bagatelizujmy bezpieczeństwa!