Wiele emocji obudziła tak zwana „ustawa śmieciowa” zmieniająca zasady odbierania śmieci z naszych mieszkań. Dobrze jest w kontekście tych regulacji poruszyć wątek segregacji śmieci. Czy to się w jakiś sposób sprawdza? Odpowiedź może być tylko jedna – jasne że tak!

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Na wszystkich osiedlach mieszkalnych stoją pojemniki do segregacji (Strona główna) odpadów. Coraz więcej ludzi podejmuje decyzję o segregowaniu odpadów i przez to przyłożyć się do sprawniejszego funkcjonowania naturalnego środowiska. To, że wykorzystujemy surowce wtórne świadczy o nas, jako o grupie społecznej bardzo dobrze.

Nasze nowe artykuły są równie pociągające, co ten. Więc wejdź w łącze tutaj (https://kret-malepszy.pl/uslugi) i czytaj rzetelne posty. Zapraszamy!

Stajemy się coraz bardziej świadomi dobrych następstw jakie niesie ze sobą segregowanie śmieci.

Jak zacząć

Kontenery na odpady

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Najprościej powielić w małej skali podział jaki zastosowany jest na pojemnikach na osiedlu. Warto kupić kosze do segregacji odpadów, odpowiednio je podpisać i postawić w miejscu, gdzie zwykle stoi kubeł na śmieci. Kiedy już mamy właściwe pojemniki wystarczy zwyczajnie z nich korzystać. Kiedy minie parę dni wyrzucanie papieru, plastiku czy szkła do właściwego pojemnika stanie się już nawykiem. Powinniśmy również w segregację odpadów włączyć rodzinę. Dla maluchów może to być doskonała zabawa, a przy okazji możemy nauczyć je dbania o środowisko naturalne.

Oczywiście, kłopotem może być to, że nie na wszystkich osiedlach stoją kontenery na śmieci (odpowiednia strona) przeznaczone do segregowania odpadów.

Jeśli masz pewność, że opisywany wątek okazał się dla Ciebie ciekawy, to sprawdź, że także praktyczna strona zawiera podobnie istotne informacje – kliknij tutaj.

Ta sytuacja ulegnie zmianie. Każda osoba, która zadeklaruje, że chce segregować odpady będzie miała zagwarantowaną taką możliwość. To odbiorcy śmieci będą musieli zagwarantować pojemniki.

Uczmy dzieci

Papierowy karton- recykling

Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com

Warto od najmłodszych lat uczyć maluchy troski o środowisko. Najłatwiejszym sposobem, jest przecież segregowanie śmieci. Gdy mamy okazję, wytłumaczmy najmłodszym członkom rodziny jak wykorzystuje się surowce wtórne. Znaczące jest, żeby zrozumiały sens tego co robią.

Nie zapominajmy, że mamy tylko jedną planetę Ziemię. Kiedy zarzucimy ją odpadami i zatrujemy nie będzie już dobrym domem, a raczej miejscem wegetacji. Przecież chcemy dla naszych potomków dobrze – podejmijmy więc wysiłek, żeby żyły w czystym środowisku. Zacznijmy od nas samych już dzisiaj. Nie ma na co czekać, segregowanie śmieci jest łatwe a daje wielkie efekty!