Alkowa to twój domowy azyl. Obojętnie, jaki styl aranżacji wybierzesz – nowoczesny, orientalny, romantyczny czy retro, to jedno powinno być pewne – powinna być niczym z marzeń. Alkowa jest oazą wypoczynku, odpowiednio zaplanowana oraz wyekwipowana gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Aranżując ją powinniśmy zatroszczyć się o utworzenie klimatu służącemu wypoczynkowi oraz dopasować należyte, funkcjonalne umeblowanie.

Sypialnia

Autor: Max-Fliz
Źródło: www.max-fliz.com.pl
Warszawa – kuchnie na wymiar / meble kuchenne na wymiar – oferta Meble które powinny zagościć w naszej alkierzu to: łóżka, nocne stoliki, komoda oraz szafa – do przechowywania osobistej konfekcji. Nader istotne dla kreowania klimatu jest też światło oraz kolorystyka wnętrza oraz sprzętów – do tych elementów też powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę. Do wyposażenia dodatkowego zaliczyć możemy toaletkę, kominek jak też lustro. Łóżko jest jednakże najistotniejsze. To w nim spędzimy sporo czasu, czyli bez względu na dominujące trendy a także przeboje sezonu trzymajmy się zasady, że ma być wygodne. Tak łoże jak także materace to zakup na lata, więc winien zostać dogłębnie rozmyślny. Łoże powinno mieć wymiar dobrany do najwyższej drzemiącej w nim osoby (wielkość osoby + minimum dwadzieścia centymetrów. Ponieważ łoże przeważnie zajmuje środkową część sypialni, powinno się również znakomicie prezentować. Dobrze jest zatroszczyć się w porę o estetyczną narzutę a także zestaw dekoracyjnych poduch.

Szafa na zamówienie

Autor: Indeco
Źródło: Indeco
Jak znaleźć dobre meble i szafy na wymiar w Warszawie?
Rekomendowana minimalna wielkość łoża dla 2 ludzi to 140 centymetrów, wygodne jest 160 cm, zaś doskonałość to dwieście centymetrów . To zależy oczywiście od rozmiarów alkowy. Z obu stron łoża musi być ok. 70 cm pustej przestrzeni. Nawet jeśli na pozór może wydawać się to nierealne, trzeba próbować (być może kosztem rozmiaru materaca). Jeżeli nasza alkowa jest niedużych rozmiarów, można zamówić tzw. meble na wymiar. W powyższym celu wpisujemy w wyszukiwarkę frazę: meble na wymiar Warszawa albo szafy na wymiar Warszawa.

Alkowa służy wyciszeniu oraz wypoczynkowi. Przyjmuje się w związku z tym, że barwy w tymże pomieszczeniu powinny być raczej stonowane. Jeśli nasza alkowa nie jest obszernym pomieszczeniem możemy ją optycznie powiększyć wykorzystując lustra. Zwierciadła odbijają świtało zatem sprzyjają rozświetleniu alkierzy co jest przydatnym zabiegiem w wypadku niedużych powierzchni. Sprawdź