Zaletą domów budowanych z płazów jest łatwość demontażu i powtórnego montażu. Szczególnym atutem jest jednak ich nadzwyczajny charakter wywodzący się ze staropolskiej tradycji.

Każdą budowę domu musi poprzedzić dobrze sporządzony projekt domu. Niektóre gatunki zmienią barwę pod wpływem promieni słonecznych. Ipe może nam sczernieć, a jatoba i doussie zbrązowieć. Tego rodzaju podłogi (polecamy wylewki wolplan małopolskie) dają nieprawdopodobny charakter wnętrzom. Również w łazience. Drewno ezgotyczne jest znakomite do aranżacji łazienki. Trwałe i wodoodporne drewno, w ciepłym kolorze jest przytulne i kojące. Kolejne elementy aranżacji łazienki, takie jak szafki, ceramika i lustro łazienkowe powinny współgrać i tworzyć całość.

Kiedy w końcu jesteśmy pewni, iż dość liczne ostatnio burze nie nie stanowią już problemu, a łazienka jest już wyremontowana, możemy zająć się przyjemniejszymi rzeczami. Panie z pewnością poświęcą czas na przyzdobienie okien. Właściwie dobrane dekoracje okna podkreślą indywidualny wystrój naszego wnętrza, bądź też zamaskują pewne drobne niedoskonałości. Część Pań z pewnością zdecyduje się na klasyczne firanki oraz zasłony, które można fantazyjnie podpiąć. Jednak dużo osób rezygnuje ze standardowego wystroju okien, decydując się na żaluzje bądź rolety. (polecany artykuł)

W ogrodach, które nawiązują stylem do wiejskich, nie może zabraknąć barwnych, pięknie pachnących kwiatów, odważnych zestawień kolorystycznych i delikatnego nieładu na rabacie. Nie można także zapomnieć o roślinach w pojemnikach poustawianych na parapetach, gankach i schodach. Bodziszki, chabry, dzwonki, jeżówki, kosaćce, liliowce, łubiny, piwonie, rudbekie, dalie, bratki, malwy, nagietki, nasturcje to tylko część bylin, które mogą zagościć w naszym ogrodzie. Do tego warto dodać forsycje, kaliny, lilaki i róże które z pewnością przyozdobią nie jeden zakątek.