Istnieją jeszcze na świecie miejsca, gdzie mieszkańcy nie zamykają nawet swych domostw, jeśli idą na zakupy. Nie zamykają także aut, gdy wchodzą do sklepu.

nieruchomości

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Zostawiają nawet zsunięte w dół szyby. Jednak nie w każdym miejscu możemy robić takie rzeczy. W większości dużych miast musimy być czujnym, gdyż kradzieże są na porządku dziennym.
Obecnie alarm zamontowany w samochodzie czy w mieszkaniu, to rzecz naturalna. Coraz bardziej rozchwytywany jest także monitoring domu. Jest to niezwykle dobra forma prewencyjnej ochrony, gdyż znaczna ilość złodziei daruje sobie próbę włamania, kiedy tylko dostrzeże monitoring. Monitoring domu może być także połączony z zewnętrzną ochroną, która przyjedzie w kilka minut. Wydaje się to być niezwykle efektywny sposób, który ochroni nas przed włamaniami. Tym bardziej jeśli na płocie zamontujemy tabliczkę z informacją, że posesja jest monitorowana i pilnowana przez firmę ochroniarską.
Monitoring domu powinien być zespolony z systemem komputerowym, który zapisuje cały obraz z kamer przez wskazany przez nas okres. Może to być przykładowo 48 godzin. W razie jakiegoś zdarzenia będziemy w stanie wskazać złodzieja. Zazwyczaj kamery są umieszczane na murach zewnętrznych domu i skierowane są na okna okna z profili rehau do domu.

Jednakże my możemy podjąć inną decyzję i ustawić je tak, jak podpowiada nam intuicja. Pamiętajmy jednak o tym, by wybierać sprawdzony sprzęt renomowanej firmy. Tylko wtedy będziemy całkowicie usatysfakcjonowani z wyboru.