Pokój dzienny i żyrandol to klasyczne połączenie. Także lampy są w stanie odmienić urządzenie wnętrz. Jak wiadomo, żyrandole to oprawy używane do oświetlenia globalnego.

lampa wisząca
Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Zawieszone bywają najczęściej pośrodku salonu, tuż pod sufitem. Żyrandole to świetny pomysł przede wszystkim stąd, że są ponadczasowe, natomiast zmieniają się wyłącznie ich formy. Żyrandole bywają naprawdę różne, spotkać możemy dla przykładu żyrandole z wentylatorem (więcej na stronie). Wciąż chętnie w pokoju dziennym wykorzystuje się tradycyjne wieloramienne, niemniej jednak niezwykle modne są także ich odmiany nowoczesne, jakich walorem są proste skrzydła stworzone ze stali. Popularne są również lampy sufitowe kryształowe (źródło informacji).

Z salonem wyposażonym w kierunku fusion wspaniale komponują się plafony kryształowe nowoczesne (sprawdź to), a także wykonane z nietypowych dla nich materiałów: barwnego szkła czy syntetyku, a nawet nadmuchiwanego kauczuku.

Przeczytaj, co jest w najnowszej ofercie (https://www.probudiament.pl/wiercenie-w-zelbecie/). Te informacje też zapewne okażą się dla Ciebie interesujące, ponieważ prezentują zbliżoną problematykę.

Przyciągające formy otwierają ciekawe możliwości aranżacyjne, przykładowo modne obecnie żyrandole z kryształków bądź szkła weneckiego zawiesza się nie tylko w pokoju dziennym, ale również przykładowo w łazience.

Jeśli posiadamy niski pokój dzienny, to do jego oświetlenia miast żyrandolu dobrze jest zastosować nowomodne oprawy, jakich forma łączy w sobie cechy żyrandola jak też plafoniery. Możemy powiedzieć, że to plafon z ramionami. Tego wariantu oprawa komponuje się z podstawy (kolistej bądź prostokątnej), z jakiej wychodzą ramiona. W takowym oświetleniu równie istotne jak oprawa są na ogół widoczne źródła światła. Naczelną konkurencją dla żyrandoli w pokoju dziennym są z kolei plafony, a więc podwieszone pod sufitem, przepuszczające światło klosze.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła (http://eckert.com.pl/pl/technologies/82,ciecie-stali-konstrukcyjnej.html), które dostarczą Ci sporo detali na ten temat. Namawiamy zatem do wejścia w ten link.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, iż aranżacja wnętrza uzupełniona plafonierami zapewnia doskonały wynik. To doskonały sposób na oświetlenie alkowy jak też salonów.

kryształowa lampa
Autor: Luna sin estrellas
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy zaś myślisz o efektownym oświetleniu stołu, to powinieneś zdecydować się na lampy zwisające. Mają one na ogół pojedyncze źródło światła osłonięte kloszem mierzonym w dół. Jeśli klosz jest nieprzezroczysty zapewnia światło kierunkowe, tymczasem jeżeli jest przeźroczysty wnętrze zyskuje światło rozproszone. Dalej trendy są klosze inspirowane tradycyjnymi modelami o kształcie odwróconej misy, oraz żyrandole o dualnych abażurach ze szkła matowego i przeźroczystego.