Jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym domu jest kuchnia. To tam spędzamy sporą część dnia i przygotowujemy lub jedynie spożywamy jedzenie.
Dlatego też bardzo istotny jest jej estetyczny i funkcjonalny Wystrój.

Jego uzupełnieniem może być estetyczne oraz funkcjonalne okno.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij tu, wyczerpujący artykuł (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Pasy-transportowe/41), który tam miejscu znajdziesz, też jest coś interesującego!

Najważniejszym kłopotem w jego dekorowaniu jest położenie otworów okiennych, gdyż bardzo często mieści się ono dosyć niedaleko blatu roboczego albo zlewu. W związku z tym bardzo istotna jest praktyczność tego typu ozdób. Znakomitym wyjściem mogłyby być lambrekiny, czyli krótkie firanki, które nie zabierają za dużo wolnego miejsca. W delikatny sposób mogą jednak dekorować okno. Niezwykle ważny jest nie tylko wygląd okna, lecz również jego otoczenia.

oświetlenie ogrodu

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie ważne w przypadku mniejszych powierzchni jest niezwykle zręczne wykorzystanie obecnego nie zajętego miejsca. Doskonałym wyjściem jest tego typu wykorzystanie parapetu, aby można było stawiać przykładowo doniczki z zasadzonymi w nich świeżymi ziołami. Tego typu aranżacja razem ze znajdującymi się obok uroczymi firankami na pewno będzie zwracać spojrzenia nie tylko na to, co jest za oknem, lecz przede wszystkim na wyjątkowy oraz ładny wystrój. Lambrekiny mogą być w formie waflowej, firanowej lub z haftem. To bardzo funkcjonalna a jednocześnie także śliczna dekoracja kuchni. Takie lambrekiny możemy montować na dwa sposoby.

Moglibyśmy je zaczepić na rurce karnisza albo na pręciku do zazdrostek przymocowując do znajdującej się na górze ramy okna. Sposobów na dekorowanie okna jest dużo, często wystarczyłaby mała inspiracja, np. jakimś znalezionym w internecie zdjęciem.