Nawet jeżeli do sezonu letniego mamy jeszcze sporo czasu, dobrze jest zacząć myśleć nad zaaranżowaniem malowniczego ogrodu. Co ważne, nie jest to sprawa, która powinna kosztować dużą kwotę.

wózek widłowy
Jednym z pomysłów na redukcję kosztów założenia albo ulepszenia dotychczasowego ogrodu jest największe wykorzystanie zasobów znajdujących się już na własnej działce. Dużą zaletą są zarówno rosnąca w tamtym miejscu roślinność, jak i obecne ukształtowanie gruntu czy też widoki na otoczenie.

Przejdź na nową stronę i czytaj to następne interesujące informacje na ów temat. W przypadku pewnych zapytań z radością rozwiążemy wszystkie Twe zastrzeżenia.

Kluczem do potęgi jest profesjonalny projekt. Ogród Zen jest piękny, gdyż wynosi to, co jest najpiękniejsze z kultury azjatyckiej. Możemy się w nim rozluźnić, zatem należałoby zwrócić uwagę na harmonijność i subtelność wszystkich przyborów. Ogród Zen oraz wszystko co się w nim mieści, jest niejako niewielkim dziełem sztuki, w którym można by przebywać dowolną ilość czasu.

Ogródek w stylu Zen nie ma trawnika, co jest bardzo komfortowe. Posiada warstwę wykonaną z małych kamyków lub piasku, jeden mały krzew, pnącza i azjatycką rzeźbę. I to wszystko. W takim ogródku zaaranżowanym w azjatyckim stylu są widoczne wszystkie śliczne drobiazgi, dla przykładu azjatycka rzeźba może znajdować się koło kamiennej misy, która może imitować małą fontannę, drzewo może być jednym z tych, które już masz. To może pomóc w redukowaniu kosztów.

Nadkłady mogą się rozkładać następująco: grys niewielki kredowy 8-16 milimetrów to śliczne i świetne dekoracyjne kruszywo, które znakomicie nada się jako uzupełnienie pustych miejsc w ogrodzie, cena to około 30 złotych za 20 kg. Rzeźby można by nabyć już za 80 zł, z kolei cena roślin jest zależna od dobranego gatunku. Dobre są niemal jakiekolwiek gatunki zielone, lecz nie kwitnące.