schody do domu to ważny element nie tylko wizualny, lecz przede wszystkim funkcjonalny.
Zewnętrzne schody mogą być wykończone w rozmaity sposób. Sporo zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i jaki rezultat finalny pragniemy osiągnąć.

schody granitowe strzegom
Autor: jphilipg
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród dostępnych surowców na wykończenie zewnętrznych schodów wyróżnić można zarówno mniej, jak również bardziej dekoracyjne jak schody granitowe Strzegom. Wskazane jest zapoznać się z typami surowców, aby podjąć świadomy wybór jak też ażeby schody były praktycznie. Schody zewnętrzne powinny być wykończone surowcem o należytych parametrach. Surowiec na zewnętrzne schody musi być trwały na działanie niesprzyjających czynników pogodowych jak też nienasiąkliwy. Materiał na zewnętrzne schody powinien być mało podatny na działanie wilgotności, mocnych promieni słonecznych a także mrozu. Musi być solidny, nie ulegać prędkiemu wycieraniu a także nie może być podatnym na zarysowania.
Żarówka
Autor: Jaroslav Dvorský
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotne jest także, aby schody zewnętrzne nie były śliskie. Będzie to miało znaczenie głównie zimą, ale także w czasie deszczowej pogody w czasie wiosennym. Schody zewnętrzne powinny być bezpieczne, natomiast bezpieczeństwo może być zachowane dzięki zastosowaniu surowca antypoślizgowego. W sprzedaży osiągalne są płytki na zewnętrzne schody o takich cechach. Do surowców na schody zewnętrzne, które nie posiadają takich cech, wykorzystuje się maty antypoślizgowe.

Są one instalowane w ten sposób, by podnosząc je, można było bez kłopotu umyć schody. Łatwość w czyszczeniu jest to następny czynnik, jaki powinien być brany pod uwagę podczas wyboru materiału wykończeniowego na zewnętrzne schody.