Wynajem lokalu użytkowego bardzo mocno wiąże się z Twym pomysłem na działalność.
Pamiętaj zatem: plan to podstawa. Przy bieżących cenach najmu powierzchni handlowej nie możesz sobie pozwolić na podejście: „ja wynajmę lokal , nabywcy sami nadejdą i jakoś to będzie”.

budynki
Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com
Nim zadecydujesz na jaki czynsz wynajmu Cię stać i zaczniesz poszukiwać lokale usługowe wynajem, siądź bez nerwów i policz: Jakich zysków się spodziewasz – co chcesz wyprzedawać? Ilu konsumentów spodziewasz się na dzień? Jaką marżę będziesz realizował na owej sprzedaży? Oblicz dokładnie wszelkie koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. A może być ich mnóstwo: pracownicy, ZUS, księgowość, zakupy wyprzedawanych towarów, koszty koncesji, etc.
Wynajmując lokal komercyjny najpewniej będziesz musiał zaadoptować go na własną działalność.

Jeżeli analizowana tematyka wydaje Ci się cenna oraz zamierzasz ją zgłębić też pod innym kątem, zobacz więcej w witrynie – ona też ją opisuje.

Odpowiedz sobie na pytanie jak ogromny budżet możesz określić na tą adaptację. Rynkowym standardem jest, że najemca przystosowuje lokal na swą działalność z własnych środków, a właściciel uczestniczy jedynie w nakładach oraz remontach głównych, jakie i tak by poniósł niezależnie od rodzaju najemcy (reperacja niesprawnych instalacji, wymiana okien itd.) W związku z tym ilość nakładów na adaptację może okazać się dość wysoki.

Czy jesteś w stanie wydzierżawić lokal użytkowy w stanie deweloperskim i wykończyć go na własną rękę? Czy szukałbyś wykończonego już lokalu, jaki wymagałby tylko odświeżenia i niewielkiej ingerencji z Twojej strony? Określ kwotę, jaką możesz na ów cel przeznaczyć.

Zaciekawił Cię poniższy komentarz z serwisu (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/wanny)? Jeżeli się z nim nie zgadzasz, to zachęcamy do polemiki. Każda debata będzie pozytywna.

Skoro już znakomicie wiesz, co chcesz robić w lokalu i jakiego typu nieruchomości wymagasz, możesz zacząć poszukiwania.