Inteligencja świadczy często o tym, czy konkretna osoba zrobi zawrotną karierę zawodową czy nie. Ludzie inteligentni lepiej sobie radzą w życiu i więcej zarabiają. Posiadaną przez nas inteligencję można podzielić na słowną, mechaniczną czy związaną z obliczeniami. Rzeczone słowo ostatnio znacząco rozszerzyło swoje znaczenie. Odnosi się ono coraz częściej do tych rzeczy, które powstają w nietypowy sposób – jeszcze w fazie projektów, z inżynierami budownictwa współpracują teleinformatycy. W prawie taki sam sposób zostało ukute sformułowanie znane tak przedstawicielom budownictwa, jak i informatyki, a mamy tutaj na myśli inteligentny budynek.

dom   zima

Autor: Braas
Źródło: Braas
Technicy już w tej chwili poważnie myślą o wypuszczeniu na rynek piżam, które zagwarantują odpowiednią temperaturę w trakcie snu lub o ekspresie do kawy, który przygotuje nam świeżą kawusię jeszcze zanim pojawimy się w pomieszczeniu kuchennym. Te wynalazki jeszcze nie trafiły do powszechnego użytku. Z kolei na wyciągnięcie dłoni jest już inteligentne ogrzewanie w mieszkaniu. Taki system automatycznie podnosi temperaturę we wnętrzu, kiedy za okiennicami panuje siarczysty mróz. A kiedy na wiosnę robi się coraz przyjemniej, to też nie trzeba na własną rękę przykręcać grzejników. Na tym exemplum nie kończą się możliwości jakie ma XXI-wieczny inteligentny budynek.

Specjalnie opracowane systemy chronią mieszkania przed włamywaczami i alarmują policję, kiedy rabuś stłucze okno. Coraz powszechniej jest także zakładany monitoring. Mają go już nie tylko duże i małe sklepy, ale również większość nowo wybudowanych wieżowców. Bardzo często używane są także inne rozwiązania przeciwwłamaniowe, wpisujące się w filozofię inteligentnego budynku. Mamy tutaj na uwadze symulację obecności domowników. Otóż, wyjeżdżamy na wytęskniony urlop i zostawiamy mieszkanie nie tylko pod opieką sąsiadów, ale także posiadamy w domu symulator, który będzie podczas naszej nieobecności włączał i gasił lampy w pokoju, uruchamiał odbiornik telewizyjny czy odtwarzał naszą ulubioną piosenkę.

Masz chęć zgłębić prezentowany problem z innej perspektywy? Jeśli tak, to najlepszym sposobem byłoby kliknięcie w ten link. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (https://www.mercor.com.pl/).

Poza tym można jeszcze tutaj wspomnieć o systemach pożarowych lub o systemie kontroli dostępu – drzwi metalowe mogą otworzyć jednie osoby upoważnione, noszące zawieszoną na szyi specjalną kartę magnetyczną.

Inteligentny budynek staje się przykładem tego, jak można połączyć systemy informatyczne w jednym budynku. To bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku, kiedy mamy do czynienia z przewyższającym drzewa kolosem. Administratorzy takiego bloku mogą sterować konkretnymi systemami bez konieczności przemieszczania się po schodach. Takie rozwiązanie oszczędza również czas, który można w tym momencie przeznaczyć np.

Te intrygujące wiadomości posiadają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zaznajomić? Zatem idź do strony akcesoria do malowania ścian i tam rozkoszuj się frapującymi tematami.

na konieczne naprawy.