Jest to doskonałe wyjście do kuchni, łazienek oraz małych sklepów. Są także idealne do garaży, magazynów oraz piwnic.
Wentylatory osiowe są to narzędzia, w jakich wykorzystano wiele ciekawych technologicznych rozwiązań, które zapewniają wysoką funkcjonalność.

Znaczna część takich sprzętów cechuje się małym poziomem dźwięku, który wydziela a ma to wpływ na komfort użytkowania. Każdy wzór wyposażony jest także w mocny silnik. Wytwórcy oferują urządzenia, które zróżnicowane są pod względem wydajności oraz wyglądu i poszczególnych technologicznych parametrów. Oraz oferują również, że niektóre sprzęty mogłyby być pomalowane na odmienny odcień. W wentylatorach osiowych maksymalny udział w energii całkowitej transportowanego gazu posiada składowa kinetyczna. Przekłada się to na duże wydatki powietrza, ale daje to niski spręż czynnika. Aby podwyższyć wartość sprężu, co poniektórzy wytwórcy oferują wentylatory osiowe przeciwbieżne. Są to dwa wirniki, które kręcą się w przeciwnych kierunkach. Są napędzane przez osobne silniki, które są zamknięte w jednej obudowie. Przez wzgląd na to, że rolety smart home znajduje się w strumieniu przepływającego gazu, wentylatory osiowe stosowane są do transportowania powietrza o małym zapyleniu oraz o umiarkowanej temperaturze.
prawo i praca
Wentylatory osiowe naścienne są instalowane wprost w ścianach. Są wykorzystywane one do wentylacji ogólnej przemysłowych hal, hal magazynowych czy garaży. Brak wentylacyjnych kanałów posiada wpływ na mały opór przepływającego powietrza. Zezwala to uzyskać duże wydatki przetłaczanego medium przy niewielkim sprężu. Przez to prędkość obrotowa wirnika może być dosyć mała oraz obniża to pułap hałasu, który generowany jest przez narzędzie. Drugi rodzaj kanałowych wentylatorów stanowią narzędzia, które posiadają wirnik promieniowy.

Porównując je z wentylatorami osiowymi, charakteryzują się te wentylatory wyższym sprężem przy niezwykle zbliżonych wydajnościach. To zezwala na używanie takich wentylatorów w rozbudowanych, rozgałęzionych wentylacyjnych instalacjach. Wadą ich jest trochę w większym stopniu skomplikowana konstrukcja, która ma wpływ na wyższą cenę.