W sprzedaży jest nowa alternatywa dla typowych skrzydeł drzwiowych. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które mają niestety relatywnie niewielkie mieszkania.

Do systemów jezdnych drzwi zaliczają się dla przykładu drzwi chowane w ścianę.
Jest to bardzo interesująca alternatywa dla standardowych skrzydeł. Ich znaczna praktyczność tkwi podobnie jak w wypadku drzwi otwieranych w standardowy sposób, natomiast niebywałą zaletą jest otrzymywana w tego typu sposób oszczędność miejsca. Tego typu skrzydła bowiem, zgodnie ze swoją nazwą, są przesuwane oraz w momencie ich otwarcia, mogłyby chować się w ścianę – w specjalnie przygotowanej na to konstrukcyjnie kasecie. Dzięki temu nie potrzebujemy jakichkolwiek nadprogramowych metrów w miejscu na rozwarte skrzydło drzwi. Z tego też powodu tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianę są doskonałym rozwiązaniem w wypadku stosunkowo niewielkich mieszkań, gdzie istotny jest niemalże każdy metr kwadratowy powierzchni. Miejsce, które w zwykłej sytuacji jest zastrzeżone na otworzenie skrzydła drzwi typowych, w przypadku drzwi przesuwnych zostaje niezajęte i może być wykorzystane w dowolny sposób.
Płyta OSB

Autor: dlritter
Źródło: http://www.sxc.hu
Tego typu system sprawdza się doskonale też w miejscach takich jak garderoba czy też każdym innym przypadku, kiedy chcielibyśmy w dyskretny sposób wydzielić oraz zamknąć jakąś niewielką część pokoju, przykładowo jadalnię czy też kuchnię. Takie drzwi przesuwne chowane w ścianę to nowoczesne skrzydła, które są nieszablonowym i ciekawym wyjściem aranżacyjnym.

Czy jesteś zdania omawiany temat jest niezwykle pasjonujący? Jeśli tak uważasz, to wejdź na oryginalny serwis – tam odnajdziesz podobnie absorbujące dane.

W sprzedaży funkcjonuje wiele spółek, które proponują kilkadziesiąt modeli takich drzwi, które można by zamówić z systemem chowania drzwi w ścianie.

Na takie drzwi decydują się zwłaszcza te osoby, które mają relatywnie niewielkie mieszkania. Są w stanie w taki sposób zagospodarować dodatkowe centymetry, które potem mogłyby zaaranżować w dowolny sposób.