Tlenomierz przeznaczony jest do dokonywania pomiarów stężenia tlenu w powietrzu przy pomocy procedury przepływowej. Monitorowany gaz jest doprowadzany do tlenomierza przez wyprowadzone króćce.
To umożliwia włączenie tlenomierza w układ specjalistycznych rurek pobierających tlen z badanego miejsca.

miernik tlenu
Przepływ poddawanego badaniu gazu powinien być wymuszony przez np. pompkę powietrza. Wyniki tego typu kontroli są transmitowane przez dwuprzewodowy cyfrowy prądowy interfejs, który jest istotnym sposobem łączenia urządzeń pomiarowych. Interfejs wykorzystuje także dwuprzewodową linię mającą dowolną polaryzację umożliwiającą przesyłanie bez jakichkolwiek zakłóceń danych równocześnie z zasilaniem na niezwykle znaczne odległości (przy zastosowaniu typowych przewodów typu skrętka telefoniczna). Mógłby to być nawet transfer na 1 kilometrów. Miernik tlenu można by łączyć wprost do specjalnego reguLatora albo do laptopa poprzez specjalny interfejs albo przez jeden z dużej ilości koncentratorów danych.
Dziennik budowy online - budogram.pl
Taki miernik tlenu można by użyć przykładowo w celu pomiaru stężenia tlenu w tego typu miejscach jak hale upraw pieczarek, w celu kontroli emisji gazów czy w celu monitoringu atmosfery w celach bezpieczeństwa.

Potwierdzisz chyba, że analizowany artykuł jest nieschematyczny. Jeżeli zatem chcesz przestudiować go bardziej, zobacz informacje (https://kesbet.pl/produkty/stojaki-na-rowery/) opublikowane w tym serwisie.

Innym powodem jest kontrola pracy różnorodnych układów wentylacyjnych. Tlenomierz może być dostarczany w następujących opcjach: sam miernik (bez wyposażenia), z zasilaczem sieciowym, z zasilaczem i filtrem powietrza, zatem jest to zestaw, zamontowany na specjalnej listwie. Nie można pozwalać do wykraplania się wody wewnątrz tlenomierza.

W wypadku użycia miernika tlenu do mierzenia powietrza pobieranego z zawilgoconych pomieszczeń, należy przed miernikiem tlenu zastosować filtr osuszający. Miernik tlenu powinien znajdować się w temperaturze 5-10 stopni Celsjusza, więc większej, niż temperatura pokoju, z którego pobierane jest powietrze do pomiaru wilgoci .