Nie każdy człowiek ma świadomość, że ich działalność ratuje życie i majątek nie tylko podczas trwania pożaru. Wentylatory przemysłowe filtrują, zasysają i generują zanieczyszczone powietrze przez dwadzieścia cztery godziny na dobę w Aquaparkach, w podziemnych parkingach oraz w galeriach handlowych.
W skrócie ujmując, funkcjonowanie różnorodnego typu wentylatorów polega na wymuszaniu ruchu powietrza i na usuwaniu gazów z jednej przestrzeni do innej.

Może to być powietrze czyste, jak i do jakiegoś stopnia zanieczyszczone o temp.

Pewnie masz ochotę przeczytać komentarz z witryny (prownes.pl/)? Jeżeli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty poczujesz chęć, by podzielić się z nami swą opinią.

pokojowej, poniżej zera do nawet 40 stopni Celsjusza. Od poprawnej pracy wentylatorów zależy dobre zdrowie i bezpieczeństwo ludzi funkcjonujących na danej przestrzeni oraz jest zależna również efektywność pracy innych sprzętów, dla przykładu w budowlach przemysłowych czy użyteczności publicznej. Kluczowy rozdział wentylatorów przez wzgląd na cel przepływu gazu przez rotor dzieli takie narzędzia na wentylatory promieniowe oraz radiatory osiowe. W wentylatorach promieniowych gaz jest poruszany wzdłuż promienia rotora, z kolei w osiowych równolegle do osi jego obrotu.

Nowoczesne budownictwo wg Schüco,Cristal Park w Warszawie

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Jednak to nie jedyne rodzaje wentylatorów, których poszukują różni przedsiębiorcy i projektanci. Wentylator osiowy przemysłowy nie zmienia kierunku przepływu powietrza (powietrze płynie wzdłuż osi silnika), dlatego też rezultat przynosi na myśl śmigło. W wersji standardowej jesteśmy w stanie je spotkać przykładowo zawieszone na suficie w dużej ilości krajowych mieszkaniach (jest połączony z lampą). W przestrzeni publicznej łatwo jest zauważyć wentylatory kanałowe. Ich obowiązkiem jest tłoczenie powietrza o relatywnie niskim ciśnieniu.

W każdym przypadku montowane są one w sposób poziomy albo pionowo. Wykorzystuje się je w tego typu przestrzeniach jak m.in. hurtowniach, w halach magazynowych, placach postojowych czy też pomieszczeniach produkcyjnych.