Nabycie parceli budowlanej, to początkowy i najważniejszy krok w procesie budowania domku. Może być zawiły – wymagać będzie m.in. drobiazgowego analizowania ksiąg i planów zabudowy.

Jednak od tego wyboru zależeć będzie sukces przedsięwzięcia.
Są dwie możliwości – możemy zacząć od wyboru gotowego projektu budynku po czym szukać działki, która będzie do niego pasowała lub odwrotnie – wpierw nabyć parcelę, a w przyszłości wznosić budynek, jaki ona pomieści.

obiekty

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
działki

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com
Meble z kolekcji Decorattex

Autor: OPUS-M Sp. z o.o.
Źródło: OPUS-M Sp. z o.o.
Fachowcy radzą, ażeby poszukiwanie działki rozpocząć od obejrzenia jak największej liczby ofert, ażeby zdobyć rozeznanie. Podczas gdy nasze plany zaczynają się konkretyzować, wtenczas obniża się grupa anonsów, jakie bierzemy pod uwagę. Przede wszystkim odpowiedz sobie na wątpliwości: czy ciekawi nas działka w centrum miasta, na obrzeżach czy może na wsi, czy pragniemy zakupić niezabudowany plac czy może parcelę z „drugiej ręki”, na której na przykład stoi domek do zburzenia. Najistotniejszym, tak dla kupca, jak również dla wyszukiwarki, która nam sugeruje propozycje, jest informacja o cenowych widełkach.

Czy w odniesieniu do analizowanego w tym artykule tematu znajdujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeżeli nie, to podobne materiały zobacz pod adresem (http://maragency.pl/kategoria/pompy/seria-gc/30), który znajduje się tu.

Istotne również jest ustalenie, jak wielki metraż działki będzie nam odpowiadał. Jest to zazwyczaj parametr połączony z ceną, zatem należy najpierw wiedzieć, jak dużo możemy przeznaczyć na tenże zakup. Kolejnym istotnym parametrem jest bez wątpienia układ działki.

Niezwykłe formaty mogą kusić niską ceną, lecz powinniśmy mieć na względzie, że trudne będzie dopasowanie projektu domku do takiego układu, szczególnie gdy mamy zamiar zakupić projekt gotowy budynku.