Wszyscy, którzy siedzą przed komputerem, są świadomi tego, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Siedzenie osiem godzin przed komputerem bywa trudną próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie był stworzony do takiego rodzaju pozycji. Zatem tendencja do wprowadzania siedzącego trybu życia najczęściej odbija się na ludziach negatywnie. Po pewnym czasie zaczynają odczuwać problemy z kręgosłupem oraz nawiedzają migreny. Wynika to z tego, że mają nieprzystosowane miejsce pracy.

Zaciekawił Cię ten post? To świetnie, gdyż oryginalny wpis (www.z-nami.eu/firma-wynajmujaca-mieszkania-warszawa/) zawiera zbliżone informacje do omawianych.

W pracy z komputerem ważne wydaje się być krzesło. Powinno być ono perfekcyjnie dobrane do naszego wzrostu. Powinno mieć też odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wtedy czasami będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być też właściwie wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I oczywiście powinno posiadać podłokietniki. Bez tego ciężko nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Powinno też posiadać dobre kółka. Powinny się lekko kręcić. Krzesło nie powinno ciężkawo odjechać od biurka. Z tego powodu we wszystkich biurach z reguły widzimy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien dosięgać piętami do ziemi.

Jeżeli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to powinniśmy zamówić podnóżek. Będzie to wówczas idealny komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy w stanie bez kłopotów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nam już dokuczać.