Dom to szczególne miejsce – łączone jest głównie z rodziną i świętami spędzanymi w gronie krewnych. To właśnie tu mamy czuć się wspaniale. Dlatego tak wiele czasu poświęcamy na dekorowanie domowych wnętrz, a realizacja nakreślonych projektów sprawia nam ogromną radość.

Jedyną barierą w osiągnięciu tak sformułowanych celów są pieniądze, ponieważ za doskonałej jakości materiały lub sprzęty trzeba, niestety, dużo zapłacić. Pewnym wyjściem z takiej sytuacji może okazać się wybranie kilku niebanalnych dodatków albo kupno jednego, lecz drogiego i gustownego, a jednocześnie pasującego do wystroju sprzętu. Poznajmy zatem triki, dzięki którym nasze pokoje nabierają blasku.

mieszkanie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Listwy wykończeniowe są przykręcane po to, żeby nasza podłoga dobrze wyglądała, a w sprzedaży mamy obecnie do wyboru mnóstwo rozmaitych modeli, zatem ten zakup nie będzie żadnym problemem. Możemy jedynie żałować, że listwy bardzo rzadko stanowią przemyślany punkt na zakupowej liście. I tak najczęściej bywają one przypadkowo dobierane, co raczej nie wpływa dodatnio na wygląd naszych pokoi. W wielkopowierzchniowych sklepach ogólnobudowlanych towar jest układany na półki zgodnie z wytycznymi merchandisingu, co w gruncie rzeczy oznacza, że listwy podparapetowe – przejdź do oferty – wykończeniowe bywają już kolorystycznie dobrane do paneli albo płytek – po prostu leżą zaraz obok nich. A my podczas zakupów kierujemy się gustem sprzedawców, którzy zajmują się wykładaniem produktów. Tymczasem nie zawsze warto iść utartą ścieżką. Listwy możemy wykonać na zamówienie, a wtedy wyeksponują piękno urządzonych przez nas wnętrz. A ponieważ liczy się także praktyczne podejście, to wymienione listwy powinny mieć specjalne frezowania na kable.

Jeśli ktoś posiada więcej pieniędzy na koncie w banku, to niewykluczone, że wyda je na niesztampowe drzwi. A mamy w tym miejscu na uwadze systemy przesuwne, dzięki którym rzemieślnicy mogą zamontować nam specjalne skrzydła drzwiowe. Tych wcale nie trzeba otwierać na oścież, bo są przesuwane na szynach (sprawdź tutaj). A jeżeli otwór na drzwi jest w miarę wąski, to warto go poszerzyć i wstawić dwa skrzydła – sąsiedzi na pewno docenią naszą inwencję twórczą. Systemy przesuwne mają jednak pewną wadę, która niekiedy może być także zaletą. A mianowicie, bywają mniej dźwiękoszczelne niż te tradycyjne drzwi i dlatego rozsądniej nie montować ich, na przykład, w sypialni, bo w tym pomieszczeniu chcemy się relaksować i odizolować od wszystkich hałasów.