Wodomierze to przyrządy które służą do pomiaru i rejestrowania objętości przepływającej wody w instalacji. Liczniki mierzące przepływ wody powinny być zainstalowane na przyłączu który doprowadza wodę do domu. Służą do rozliczeń pomiędzy dostarczycielem wody a właścicielem nieruchomości. W budynkach wielorodzinnych wspomagają monitorować zużywanie wody i opłacać tylko za siebie.

licznik wody

Autor: Michael Pereckas
Źródło: http://www.flickr.com

Wodomierze przykładowo takie jak te: wodomierze jednostrumieniowe BMeters, powinny posiadać atest GUM. Jakiekolwiek jego fragmenty pracujące w wodzie powinny posiadać atest który dopuszcza je do kontaktu z wodą pitną. Muszą być także wykonane z surowców wytrzymałych na korozję i niepogarszających jakości wody. Oznaczenia wodomierza są odczytywane co dwa, lub trzy miesiące. Z czasem precyzja pomiarowa wodomierza na ogół się pogarsza.

Dużo ludzi poszukuje fascynujących informacji na ten temat temat. Niezłym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-warszawa/). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie będziesz żałować!

Z tej przyczyny co kilka lat należy sprawdzać sprawność wodomierza i kolejny raz go legalizować, wodomierze do wody ciepłej co cztery lata, a do zimnej co pięć lat. Usługę tę realizują pracownicy regionalnego zakładu wodociągów, albo serwisu warsztatu, który wyprodukował wodomierz Głównym problemem przy odczycie wodomierzy rozlokowanych u mieszkańców w budynkach wielorodzinnych jest brak dojścia do nich. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest odczyt radiowy. Największym plusem dla lokatorów jest to, że odczyt poziomów zużytkowania wody odbywa się bez konieczności wejścia do wnętrz mieszkalnych w umownym terminie, w krótkim czasie, a zdobyte dane mogą być wysłane do rozmiaru pliku csv, tym samym zmniejszone są koszty odczytów i przygotowywania baz danych.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj domański schody inne tego typu materiały – one również są warte zainteresowania.

Nadzwyczajnym ułatwieniem jest odczyt danych z przyrządów zainstalowanych w punktach trudno dostępnych.

zużycie wody

Źródło: http://www.morguefile.com/

System bezprzewodowy dalekiego odczytu bazuje na wskazaniach wodomierza wyposażonego w czynnik impulsujący. Moduł bezprzewodowy zlicza cykle które wskazują wodomierze i emituje dane – wodomierze z odczytem radiowym. Wielkość ta jest składowana w pamięci modułu radiowego. Tak zebrane odczyty do pliku są przekazywane do programu informatycznego. Na ich podstawie, na komputerze stacjonarnym w zakładzie, są wystawiane faktury sprzedaży, a w następnej kolejności roznoszone są, lub przesyłane do odbiorców.