Dobór właściwych płytek ceramicznych do toalety nie jest prostym tematem. Na szczęście propozycja terakoty jest bardzo różnorodna. Wielość odcieni, kształtów płytek ceramicznych umożliwia wykończenie umywalni niemal w każdym stylu.
Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, iż idziemy do marketu i kupujemy kafelki ceramiczne do toalety, które nam się podobają, a dopiero później zastanawiamy się, w jaki sposób je ułożyć.

kafelki ceramiczne

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

To wielki błąd! Architekci pomieszczeń są zgodni co do tego, że na początek trzeba wykonać plan uwzględniający umieszczenie wszelkich urządzeń sanitarnych oraz mając go przed ,oczami, dopasować dobrze pasujące do planu płytki.
szafa z lustrem

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Do niewielkiej umywalni, w której jest dużo urządzeń, lepiej będą pasowały płytki w stonowanych odcieniach, albowiem uspokoją wnętrze. Do obszernej możesz kupić płytki bardziej bogate, które je ożywią. Rozmiar, kształt toalety jak też rozlokowanie rynsztunków łazienkowych mają również duże znaczenie w czasie wyboru wielkości glazury.wejdź tutaj serwis agregatów chłodniczych warszawa serwis agregatów chłodniczych warszawaMimo pozorów nie sprawdza się reguła, iż do niewielkiej umywalni najlepsze są małe płytki. Wspaniale mogą w niej wyglądać też te duże. Pod pewnym warunkiem – iż odnajdziemy miejsce, w którym zdołamy zademonstrować minimum jeden, a najlepiej 2 rzędy takowych płytek bez ich obcinania. O optymalnym wymiarze płytek na ścianach przesądzają również poziomy, na których będą ulokowane umywalka jak też wanna.

Należy rozpatrzyć, jakiego rodzaju płytki zagwarantują optymalny układ fug – bez konieczności kreowania wąskich pasków ponad urządzeniami łazienkowymi. Najzyskowniej będzie dopasować taką wielkość kafelek, ażeby trzeba je było jak najmniej obcinać.