Ogromną ilość przypadków, gdy bolą nas plecy, dałoby się uniknąć, jeślibyśmy zamawiali odpowiednie krzesła do pracy przy komputerze.
Nie wszyscy są świadomi tego, że wielogodzinne ślęczenie przy biurku, nie jest naszą wymarzoną pozycją.

dach

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
krzesło

Autor: Sylvain Moreau
Źródło: http://www.flickr.com
Nasze ciało nie lubi stagnacji. Zatem jeśli jeszcze dodatkowo siedzimy nieprawidłowo, to dosyć szybko zaczną nam dokuczać bóle kręgosłupa. I nie powinniśmy się dziwić. Po prostu nasze ciało wysyła nam znaki, byśmy w końcu o siebie zadbali. Zatem kluczowym zadaniem wydaje się być zamówienie odpowiedniego krzesła do pracy przed komputerem. Z pewnością w internecie wyszukamy długą listę sklepów, które oferują w sprzedaży krzesła. Jednakże zanim dokonamy wyboru, musimy być świadomi kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, krzesło do biurka musi mieć dość wysoko umieszczony zagłówek oraz podłokietniki. Bez tego nie ma mowy o tym, by było to najlepsze krzesło podkładka pod krzesło do pracy. Po drugie, musi posiadać odpowiednio wyprofilowane plecy. Zatem zagięcia oparcia w krześle powinny dobrze pasować do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Dobrej jakości krzesło do pracy potrafi być drogie, ale będzie to zapewne opłacalna inwestycja. Już po krótkim czasie spostrzeżemy, w jak wielkim stopniu zwiększył się nasz komfort siedzenia.

Nie będziemy się wiercić i wymyślać nietypowych pozycji, żeby jedynie uśmierzyć nasilający się ból. Jeżeli zauważymy, że wiszą nam nogi, to będziemy musieli jeszcze oprócz tego zamówić odpowiedni podnóżek, ale to nie będzie już zbyt drogie.