Klinkier to materiał, który ma niezwykle duże zastosowanie w budownictwie. Możemy z niego zrobić piękne ogrodzenie czy też wytrzymałą elewację. Warto wiedzieć, jakiego typu produkt wybierać, aby móc się cieszyć idealnym wyglądem jak również trwałością przez długi czas.

Niezwykła

ściana z klinkieru

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

uniwersalność klinkieru sprawia, że jest chętnie kupowany przez klientów. Tak samo elewacja z płytki klinkierowej jak i ogrodzenie mogą być niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia i przy okazji będą się pięknie prezentowały. Jedną z najistotniejszych zalet klinkieru jest to, że nie ulega zabrudzeniom, a gdy już tak się stanie możemy go w prosty sposób wyczyścić gąbką czy też myjką. Jest bardzo funkcjonalnym materiałem, który występuje w wielu wariantach kolorystycznych- każdy klient na pewno znajdzie coś dla siebie. Klinkier ma niewielką nasiąkliwość, dzięki czemu będzie odporny przykładowo na działanie opadów atmosferycznych. Najczęściej wykonuje się elewację z płytki klinkierowej lub okna wrocław kupowane są cegły z klinkieru do budowy kominów a także słupków ogrodzeniowych (zajrzyj na nasz blog). Zaletą klinkieru jest też to, że świetnie prezentuje się z drewnem albo kamiennymi elementami.

Jeżeli pragniemy w swoim domu wykorzystać klinkier na elewację, musimy uwzględnić ten fakt już na etapie projektów. Konstrukcja fundamentów a także przegród budynku musi być trochę inna niż gdybyśmy wybierali przykładowo pustaki.

Czy chciałbyś zbadać wątek opracowany w naszym artykule? Jeżeli jesteś za, to czytaj w serwisie (http://www.prefeko.com.pl/projektuj-inwestuj-swiadomie/) następne zajmujące wiadomości.

Cena klinkieru zależna jest od jego właściwości, wymiarów a także późniejszego przeznaczenia . Do murowania powinniśmy stosować specjalne zaprawy do klinkieru. Stosowanie dobrej jakości materiałów tudzież odpowiednich zapraw zagwarantuje nam nienaganną wytrzymałość elewacji bądź murów przez przez długi.

nowoczesne budownictwo

Prawidłowo zrobiona elewacja z płytki klinkierowej czy też ogrodzenie będą wytrzymałe na warunki atmosferyczne a także różnego typu uszkodzenia, dodatkowo będąc wspaniałą ozdobą naszego budynku mieszkalnego a także podwórka. Klinkier jest łatwo dostępnym materiałem i można go znaleźć nawet w większych sklepach budowlanych w postaci cegieł czy też dekoracyjnych płytek.
Każdy z nas może mieć ogrodzenie bądź elewację, która będzie wspaniale wyglądała przez lata. Do tego celu najlepiej nadaje się klinkier, który ma bardzo dużo zalet i wspaniale prezentuje się w każdym domu.