W naszych domach jest wiele niewielkich produktów, których nie widzimy na co dzień, jednak jakby ich zabrakło, to z pewnością szybko byśmy to stwierdzili. Jednym z takich artykułów mogą być podkładki, których zastosowanie jest ogólnie znane.
Chodziłoby oczywiście o izolację termiczną oraz akustyczną.

Drzwi INVADO Torino

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
plany
uszczelka

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety z upływem lat pod wpływem działania czynników pogodowych, czyli zwłaszcza znacznych oraz niskich temperatur oraz wilgoci, stopniowo ulegają zniszczeniu. Poza tym materiał, z którego była wyprodukowana uszczelka traci swoje cechy, m.in.

Jeżeli szukasz tego typu interesującej informacji, sprawdź pod tym linkiem, tu też z pewnością jest właśnie to, czego poszukujesz.

elastyczność i giętkość. Skutkiem takiego działania jest to, że mogą one przestać w odpowiedni sposób pełnić swoje role. Z tego też powodu już po upłynięciu paru lat eksploatacji, uszczelki wymagają zamiany. Kiedy zatem pójdziemy do sklepu z artykułami budowlanymi, dobrze jest poprosić o pomoc członka personelu. On pomógłby nam wybrać właściwy model do naszych framug. Możemy także wziąć ze sobą kawałek starej uszczelki, żeby pokazać ją na wzór. Warto tutaj mieć świadomość, że do drewnianych okien potrzebne są właściwe uszczelki.

Producenci okien wykonują je zazwyczaj z elastomerów termoplastycznych lub PCV. Ten pierwszy materiał jest wytrzymały na oddziaływanie tego typu czynników jak m.in. ozon, woda, promieniowanie UV czy czynniki chemiczne. Co istotne, tego typu uszczelki charakteryzują się także dużą trwałością.

Poza tym wszystkie, bez względu na rodzaj, są sprzedawane w różnych kolorach oraz grubościach. Ponadto na rynku są uszczelki, które stworzono z poliuretanu albo gumowe. Te gumowe są nawet samoprzylepne, co bardzo przyspiesza ich montaż.