Wybór nawierzchni chodnika prowadzącego do drzwi domu czy też podjazdu albo ogrodowych ścieżek, związana jest z podjęciem niezwykle trudnej decyzji. Na budowlanym rynku jest obecnych niezwykle dużo produktów, które odróżniają się między sobą wyglądem, ceną i poszczególnymi parametrami.
Wytrzymałość jest właściwością nawierzchni, którą powinno się przede wszystkim wziąć pod uwagę.

Niepowtarzalna łazienka

Źródło: tlc.howstuffworks.com
Dużo jest zależne jednak od materiałów, które zastosowane są przy produkcji. Obecnie niezwykle dużo towarów z różnych materiałów posiada lepszą jakość. Należałoby także posiadać świadomość, że to kostka granitowa jest odporniejsza, zarówno jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne, lecz także powstałe na skutek działania różnorodnych substancji chemicznych oraz pogodowych warunków. Niezwykle dużą jej zaletą jest duża wytrzymałość oraz dzięki temu nawet po kilku zimach nie jest ona uszkodzona.

Hej, sprawdź to (https://log-trans.pl/dzwigi-nowogard/), jeśli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Nie kruszy się, nie pęka oraz nie traci Koloru. Granit nie psuje się także pod wpływem działania soli. Dzięki temu, że kostka granitowa nie pochłania tłuszczu bez trudu jest ją zachować w czystości. Kostka brukowa betonowa jest mniej wytrzymała niż kostka granitowa. Po niezwykle mroźnej zimie i wielokrotnym posypywaniu nawierzchni solą pęka, pokruszy się, traci odcień oraz rozpoczyna dosyć nieestetycznie wyglądać.

mieszkanie - migawka

Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com
Granit i bruk na pierwszy rzut oka nie różnią się od siebie. Jednak te 2 rodzaje nawierzchni dostępne są w postaci kostek o różnym kształcie, różnej wielkości. Umożliwia to tworzenie z nich bardzo ciekawych aranżacji na przydomowych terenach. Granit jest uznawany za szlachetniejszy surowiec niż dla przykładu beton. Ta cecha już uwidacznia się na samym wyglądzie tego typu nawierzchni. Kostka granitowa wygląda bardzo pięknie, dlatego też doskonale będzie się sprawdzać w roli nawierzchni użytkowej, lecz także dekoracyjnej.

Dostępne w sklepach granitowe kostki mają przeróżne barwy i odcienie od białych do ciemniejszych. Najczęściej spotykane kolory, to czerwony, żółty i różowy. Bez wątpliwości granit to jeden z droższych surowców, który mógłby posłużyć do tworzenia przydomowych nawierzchni..