drzwi wewnętrzne mieszkania możemy nabyć praktycznie natychmiast wyłącznie w większych marketach budowlanych. Na tzw. skrzydła drzwiowe i ościeżnice, które wybrane zostały z katalogu trzeba czekać nawet przez parę tygodni.
W pierwszej kolejności trzeba wybrać właściwy model naszych drzwi.

inwestycje mieszkaniowe

Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com

Następnie przedstawiciel producenta powinien starannie wymierzyć otwór, co jest gwarancją tego, że drzwi wewnętrzne będą pasowały idealnie. Należałoby nabyć drzwi razem z autoryzowanym montażem. Przy wykonywanym w sposób nieumiejętny montażu drzwi, można je w łatwy sposób zniszczyć oraz w ten sposób stracić na nie gwarancję. Poza tym taki produkt razem z usługą dotyczącą ich zamontowania jest objęty mniejszym podatkiem. Jeżeli chodzi o ich kolor, to warto byłoby dobierać go sugerując się barwą stolarki lub dostosować go do ścian oraz podłóg.

Gdy uznasz, że omawiany w tym serwisie wpis jest wartościowy, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej płyty narzędziowe podobnych tekstów.

Do wszystkich otworów na drzwi warto byłoby wybrać drzwi wykonane z jednej linii stylistycznej. Drzwi posiadające jedno skrzydło mają zazwyczaj szerokość w przedziale 60-110 cm.

zakup
Te bardziej szerokie ze względu na ciężar skrzydła będą wymagać większej ilości zawiasów. Zazwyczaj są ich 3. Drzwi o w większym stopniu nietypowych wymiarach są tworzone na specjalne zamówienie. Każdy producent drzwi wewnętrznych z przyjemnością zrealizuje takie zamówienie, jednak trzeba mieć świadomość tego, że cena jednostkowa będzie tym większa, im większa okaże się ilość towarów wyprodukowanych na specjalne zamówienie.

Drzwi określa się jako „lewe” jedynie wtedy, jeżeli przesuwając skrzydło, za klamkę chwyta się lewą ręką, a zawiasy będą znajdować się po lewej stronie. Jeżeli zawiasy znajdują się po prawej, a drzwi otwierane są przy pomocy prawej ręki, to będą to drzwi „prawe”.