Aktualnie w budownictwie możemy wybierać między różnorodnymi metodami stawiania ścian. Mamy np. do wyboru aż 3 rodzaje ścian, zaś każda z nich ma swe defekty jak też atuty. Odróżniają się one nie tylko technologią budowania, ale też opłatą.

Rusztowanie

Autor: John Salvino
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepsze własności cieplne ma ściana trójwarstwowa, jednakże jest najbardziej kosztowna. Warto tymczasem nad jej zastosowaniem się zastanowić, bowiem ten nakład pieniężny może nam się szybko zwrócić na skutek oszczędnościom dokonanym na rachunkach za prąd jak też grzanie.

Poszukujesz ciekawych informacji na przedstawiany temat? Bardzo dobrze się składa, gdyż polecany serwis (https://www.prymat.net/oferta/szalunki/szalunki-scienne/) posiada informacje godne zainteresowania, które są również bardzo ciekawe.

Oczywiście oszczędności te będą rozłożone w czasie jednak i tak jest to sprawa opłacalna (więcej). Jednak dobór typu murów z których pragniemy zbudować nasz dom to dopiero początek.

Jeśli spodobał Ci się nasz opis, to chcielibyśmy skierować Twoja uwagę na fakt, że pod kolejnym linkiem oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-modulowe/).

Następnym krokiem będzie podjecie decyzji w jaki sposób wykańczane zostaną nasze ściany. Czy to będą elewacje klinkierowe czy jakiś wariant elewacyjnej zaprawy? Na zewnątrz ściana może być kolorowa dzięki zastosowaniu tynków akrylowych, jednak i zwolennik klasy i klasyki coś dla siebie znajdzie. Takim ceniącym sobie tradycje konsumentom polecam elewacje klinkierowe. Zaletą podobnego wyjścia jest niezwykle estetyczne rozwiązanie. Elewacje klinkierowe osiągalne są w bardzo wielu odcieniach, zacząwszy od bieli po koralowe a nawet brązowe. Elewacje te wykonywane są z najwyższej próby gliny . Wypalane zostają w bardzo wysokich temperaturach co nadaje im swoisty wygląd. Obróbka termiczna pozwala także zachować tego rodzaju wykończeniom wytrzymałość oraz odporność na warunki pogodowe, co jest wyjątkowo ważne w polskim niezwykle chimerycznym klimacie. Elewacje klinkierowe są też odporne na mrozy. Produkt tenże musi przejść badania jakościowe jakie polegają na wielokrotnym zamrażaniu i rozmrażaniu na chybił trafił wyłowionych próbek artykułu. Kolejną zaletą tego rodzaju elewacji jest jej bezpieczeństwo. Glina klinkierowa jest materiałem nie palnym.

Na pewno ograniczy to konsekwencje potencjalnego pożaru, co jednak nie oznacza iż nie musimy się zabezpieczyć przed wypadkami losowymi poprzez ubezpieczenie. Następną zaletą tego rodzaju wykończenia będzie możliwości zestawiania go z rozmaitymi surowcami, co może przynieść niezwykle ciekawe rezultaty końcowe.