Wielu nabywających mieszkanie preferuje te nowe. Tej tendencji służy również projekt Mieszkanie dla Młodych, który to pozwala uzyskać dopłatę wyłącznie do nieruchomości z pierwotnego rynku. Przed transakcją warto jednak wykonać dogłębną analizę. Jak wykazuje praktyka podążanie za promocjami nie zawsze zapewnia udany zakup. Na co musimy kierować uwagę, aby nie dać się naciągnąć?

biurowiec

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym nierzadko dajemy się skusić ciekawym cenom, ładnym wizualizacjom i przyrzeczeniom deweloperów. Najlepiej jednakże zachować zdrowy rozsądek a także dokładnie sprawdzić inwestycję, zanim złożymy sygnaturę na umowie przedwstępnej.Warto rozpocząć od zaznajomienia się z wcześniejszymi osiągnięciami dewelopera i ustalenia, czy wszystkie zostały skończone we właściwym czasie. Jeśli inwestycje znajdują się na terenie naszego miasta, warto je także odwiedzić.

Duża liczba pustych mieszkań czy niedbale wykończony teren dookoła budowli to sygnały, że inwestor może mieć także problem z realizacją naszej nieruchomości. Równie istotne jest zapoznanie się z wpisami do księgi wieczystej oraz planami zagospodarowania przestrzeni dookoła inwestycji. Może się okazać, iż piękny krajobraz zza okna za parę lat zasnuje budynek biurowy albo hipermarket, natomiast w odległości pięćdziesięciu metrów zaplanowano ruchliwą obwodnicę. Zestawiając parę ofert warto też dokładnie zbadać proponowane ceny a także bonusy. Należy mieć na uwadze, że na tym rynku istnieje silna rywalizacja, tym bardziej gdy w pobliżu umieszczonych jest kilka budynków zbudowanych przez rozmaitych inwestorów.http://www.aner.com.pl/prod/plaskowniki – zobacz ofertę płaskowników stalowych: http://aner.com.pl/prod/plaskowniki

Zdarzają się więc propozycje promocyjne, które wabią klientów tańszymi bądź nawet darmowymi miejscami garażowymi albo komórkami lokatorskimi. Na pierwszy rzut oka przedstawiają się one niezwykle atrakcyjnie. W rzeczywistości jednak trzeba niezwykle dokładnie przeanalizować takie oferty. Szczególnie dotyczy to sytuacji jeżeli deweloper wymaga czegokolwiek w zamian, na przykład skorzystania ze wskazanej propozycji kredowej. Może się okazać, iż w definitywnym rozrachunku przez tą promocję mieszkanie (zobacz mieszkania na sprzedaż) będzie nasz kosztowało więcej a nie taniej. Teraz już można w przeglądarkę wbić hasło: nowe mieszkanie Wrocław bądź mieszkania Wrocław rynek pierwotny.