Przemysł i produkcja to dwie rzeczy, bardzo ogromne branże, bez jakich nie można dzisiaj w ogóle obejść. Nawet ludzie żyjący poza miastem, chociaż jeszcze parę dekad temu byli całkowicie wystarczalni, dzisiaj korzystają intensywnie z produktów technologii, kupowanego w mieście jedzenia, maszyn, narzędzi.

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/

Nawet budynki postawione poza miastem dalekie są od przypominania starych, tu i tam stojących jeszcze chat stawianych z pni drewna w tak zwany jaskółczy ogon.

Owoce przemysłu są wszędzie, także wszędzie dostrzegalna poczyna być elektronika, medycyna. Ludzie, co nie mają kontaktu codziennie z przynajmniej jednym z tych ogromnie istotnych aspektów cywilizacji, prawdopodobnie są mnichami w Tybecie lub są pustelnikami.

Na pierwszy rzut oka laikowi nie zdaje się to jasne, ale potrzebna jest regulacja tych rzeczy. Tak, jak samochodami w mieście ma sterować zbiór przepisów ruchu, zawarty w kodeksie ruchu drogowego, tak przemysłowi i pozostałym branżom towarzyszą tak zwane normy. Norma nie jest prawem, nie jest przymusem, jednak spełnianie niektórych norm jest gwarantem różnych praw. Jedną z najważniejszych norm w dziedzinie przemysłu jest norma iso 9001 (sprawdź: ), jaka określa właściwą jakość produktu, generalnie dowolnego użytecznego przedmiotu.

Zaintrygowała Cię opisywana tematyka? Sprawdź zatem ponadto ten wiarygodny serwis (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/materialy-obrabialne/plyty-poliuretanowe-modelarskie-ebaboard) – to też bardzo pomocne źródło informacji.

Jeśli tego typu normę spełnia suszarka do włosów, można mieć pewność, że ma właściwą wydajność, jest zabezpieczona przed spaleniem, a kiedy wpadnie do wanny z osobą w środku, nie dojdzie do śmiertelnego porażenia.

Inną bardzo istotną w tych czasach jest norma iso 27001, której zadaniem jest kontrolowanie bezpieczeństwa danych. Gdy jakiś software, usługa lub strona w sieci zawiera w opisie stwierdzenie, że spełnia ten zbiór zasad, da się mieć pewność, że w pracy nad zabezpieczeniem informacji, jakie przetwarzane są w taki czy inny sposób przez ten program lub inny informatyczny twór, a tymi danymi mogą być przykładowo osobiste dane internauty, pracowali fachowcy. Jeszcze jedną istotną dla świata komputerów normą jest norma 20000 – jest to pakiet wytycznych w zakresie kontrolowania usług informatycznych w organizacjach. Na koniec norma ważna dla ludzkiego zdrowia i bezpieczeństwa – norma iso 15378 (więcej o autorze), która rygorystycznie dyktuje tworzywa, kształt i właściwości opakowań, w jakich sprzedawane i przechowywane są leki.

Źródło: